Перші симптоми Covid-19 відрізняються в залежності від віку та статі людини: що вже відомо

Дата створення: 06 Вересня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Перші симптоми Covid-19 відрізняються в залежності від віку та статі людини: що вже відомо

Ранні симптоми COVID-19 мають загальні відмінності, пов’язані з віком і статтю людини. Такі висновки, а також чіткий перелік симптомів, стали відомі за підсумками дослідження, проведеного вченими Королівського коледжу Лондона (King’s College London), інформує Sciencefocus.

З початку пандемії люди знали, що основними симптомами COVID-19 є постійний кашель, висока температура та втрата нюху або смаку. Проте згідно нового дослідження було виявлено, що ранні симптоми можуть бути дуже різноманітними і навіть мають загальні відмінності у чоловіків і жінок, а також серед людей різних вікових груп.

Дослідження, в якому аналізувалися дані, отримані з програми Zoe COVID Symptom Study з 20 квітня по 15 жовтня 2020 р. виявило, що після зараження COVID-19 чоловіки частіше повідомляли про задишку, втому, лихоманку та тремтіння.

Характерними ранніми симптомами Соvid-19 у жінок найчастіше були: втрата нюху, біль у грудях та постійний кашель.

Цікаво зауважити, що серед людей старших 60-ти років частим раннім симптомом коронавірусу була діарея, а от втрата нюху – зустрічалася значно рідше.

Вчені також зазначили, що лихоманка не була ранньою ознакою захворювання в жодній віковій групі, незважаючи на те, що це відомий симптом COVID-19. Вони уточнили, що аналізували вихідний штам вірусу, який вперше з’явився в Ухані, а також альфа-варіант коронавірусу. На думку вчених симптоми варіанту Дельта і наступних варіантів також будуть відрізнятися у різних групах населення.

На думку авторів дослідження дуже важливо проводити подібний аналіз і виявляти загальні ранні симптоми, характерні для тієї чи іншої групи людей, щоб якомога раніше діагностувати захворювання.

«МП» також писала про результати дослідження, які свідчать, що тим хто вже перехворів на Covid-19 буде потрібна тільки 1 доза вакцини Pfizer.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама