Pfizer і Moderna: Європейське агентство з лікарських засобів вивчає зв’язок з 3-ма побічними реакціями

Pfizer і Moderna: Європейське агентство з лікарських засобів вивчає зв'язок з 3-ма побічними реакціями

Як інформує Fiercepharma, Комітет з безпеки Європейського агентства з лікарських засобів починає роботу по дослідженню можливих побічних реакцій від використання мРНК-вакцин проти COVID-19 від Pfizer та Moderna. Агентство намагається встановити, чи можуть мРНК вакцини викликати алергічну шкірну реакцію, яка називається мультиформна еритема або два захворювання нирок. Він запитав додаткові дані у Pfizer, BioNTech та Moderna.

В Комітеті уточнили, що дане дослідження викликане тим, що кілька людей, які були щеплені цими вакцинами, поскаржились на такі діагнози, як: багатоформна еритема, гломерулонефрит і нефротичний синдром. Скільки випадків побічних реакцій було зафіксовано не уточнюється. Але це стало приводом для того, що Європейське агентство з лікарських засобів запросило від компаній-виробників вакцин додаткову інформацію для можливості  глибшого дослідження можливого зв’язку даних захворювань з вакцинацією.

Фахівці зазначають, що раніше на рейтингах компаній дуже рідкі побічні реакції такі, як міокардит і перикардит у молодих чоловіків, позначились незначно. Проте повідомлення Європейського агентства з лікарських засобів про можливий зв’язок з вакцинами трьох побічних реакцій (мультиформна еритема, гломерулонефрит і нефротичний синдром) вже призвели до того, що акції Moderna впали майже на 16%, акції Pfizer – майже на 4% і на 14,4% знизилися акції BioNTech.

Компанії Pfizer та BioNTech вже відповіли на запит, що підтримують розслідування Комітету, надаючи всі необхідні для аналізу дані та аналізи.

Незабаром очікується і офіційна відповідь на запит від компанії Moderna.

Довідково:

Згідно повідомлення Fiercepharma, у червні 2021 г. FDA вимагала від Pfizer-BioNTech та Moderna розмістити на своїх ярликах попередження про рідкісні випадки запалення серця. У липні 2021 р. ЄМА також вивчала можливу зв’язок з цими побічними реакціями. Проте згодом обидві інституції дійшли висновку, що користь від вакцин значно перевищує ризики.

Згідно інформації Європейського агентства з лікарських засобів, в Європі було введено понад 330 мільйонів доз вакцини Pfizer-BioNTech і 43 мільйони доз вакцини Модерна.

Уточнюється, що мультиформна еритема викликає круглі ураження шкіри, які також можуть вражати слизові оболонки внутрішніх порожнин тіла. Нефротичний синдром змушує нирки викидати занадто багато білка в сечу. Гломерулонефрит викликає запалення крихітних фільтрів у нирках. Симптомами розладів нирок є втома, кров’яниста або піниста сеча, набряк, набряк повік, ніг або живота. Деякі з обстежених пацієнтів мали вже наявні захворювання нирок.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама