Під час пандемії суттєво виріс рівень короткозорості у дітей шкільного віку: дослідження

Дата створення: 08 Грудня 2021
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Під час пандемії суттєво виріс рівень короткозорості у дітей шкільного віку: дослідження

Такі висновки були зроблені вченими під час дослідження під назвою «Захворюваність на короткозорість та зміна способу життя серед школярів під час пандемії COVID-19: популяційне проспективне дослідження».

Дослідження

До дослідження було включено дві окремі когорти дітей віком 6-8 років із Гонконгу. Усього було набрано 1793 учасники, з яких 709 дітей склали когорту COVID-19, а 1084 дитини склали групу «до COVID-19». Всі діти пройшли офтальмологічне обстеження та відповіли на запитання, що стосується їхнього способу життя, включаючи час, проведений на відкритому повітрі та поряд з електронними пристроями у школі та вдома.

Результати

Результати дослідження виявили, що час, що який діти проводили на свіжому повітрі у період до пандемії коронавірусу, порівняно з періодом епідемії коронавірусу і локдауну, зменшився з 1,12 ± 1,27 до 0,41 ± 0,90 години на день, а час перебування біля екрану електронних приладів збільшилося з 2,32-2,42 до 4,42-4,42 години на день. Під час пандемії COVID-19 зміна таких офтальмологічних показників, як сферична еквівалентна рефракція (SER) та осьова довжина становила – 0,50 ± 0,51 D та 0,29 ± 0,35 мм, відповідно.

Вчені виявили потенційне збільшення захворюваності на короткозорість (міопія), значне скорочення часу перебування на відкритому повітрі та збільшення часу, проведеного за екраном серед школярів у Гонконгу під час пандемії COVID-19.

«МП» також писала, що планшети та телефони погіршують соціалізацію у дітей до 5 років.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама