Під час спеки підвищується ризик утворення каменів у нирках

Під час спеки підвищується ризик утворення каменів у нирках

Дотримання дієти та достатня гідратація допоможуть уникнути цього

Імовірність розвитку каменю в нирках може збільшитися влітку. Однак, на думку вчених Південно-Західного медичного центру Техаського університету (США), цього можна уникнути.

— У хворих, які мають камінь у нирках, після 50 років ймовірність появи другого каменю збільшується до 10%, — попереджає уролог Меган Боллнер, передає інформаційне агентство ANSA.

Щоб запобігти цьому, лікар рекомендує пити більше рідини. Це допоможе уникнути зневоднення та не дозволити кристалам сечі агрегуватися в камінні.

Додавання у воду цитрусового соку, лимона або лайма, може бути корисним. Такий сік містить цитрат. Зв’язуючись з кальцієм, він допомагає блокувати утворення каменів.

Інша стратегія полягає в обмеженні споживання натрію. Дієта, багата сіллю, збільшує кількість кальцію в сечі, що може спричинити утворення каменів у нирках. Також показано вживати продукти, багаті на кальцій: молоко, боби, зелені овочі, такі як капуста та броколі. Цей елемент сприяє регуляції у всьому організмі.

Корисно також збільшити у раціоні кількість фруктів та овочів. Однак при цьому слід обмежити споживання червоного м’яса, а також курки, свинини, риби та яєць. Також слід помірно споживати продукти, що містять оксалати: шпинат, буряк, горіхи, соєві боби. Оксалати підвищують ймовірність утворення каменів у нирках, що є небезпечним для нефрологічних хворих.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама