Підвищений тиск в нічний час дуже небезпечний і пов’язаний з ризиком серцево-судинних захворювань, особливо – у пацієнтів з діабетом

Дата створення: 05 Жовтня 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Підвищений тиск в нічний час дуже небезпечний і пов'язаний з ризиком серцево-судинних захворювань, особливо - у пацієнтів з діабетом

Як зазначає Practicalcardiology, дослідження, представлені на наукових сесіях Американської кардіологічної асоціації по гіпертонії, детально описують значну поширеність серцевої вегетативної нейропатії та зниження ймовірності виживання, пов’язаних з постійним підвищеним артеріальним тиском в нічний час.

Нове дослідження дає уявлення про потенційні несприятливі результати, пов’язані з підвищенням артеріального тиску вночі у дорослих пацієнтів з діабетом.

Результати дослідження включали дані подальшого спостереження за пацієнтами протягом 21 року. Мартіна Кіріако, доктор медичних наук, дослідник у відділі клінічних та досліджень експериментальної медицини в Пізанському університеті в Італії уточнила, що дослідження виявили відсутність сну і високий артеріальний тиск в нічний час, що пов’язано із захворюваннями нирок і серцево-судинної системи у здорових людей і у людей з гіпертонією або діабетом 1 чи 2 типу.

Результати

Мартіна Кіріако уточнила, що за підсумками дослідження 1 з 10 чоловік з діабетом 1 або 2 типу може мати зворотну криву, і що це захворювання, ймовірно, більш ніж удвічі збільшує ризик смерті від будь-якої причини протягом 21 року, незалежно від контролю артеріального тиску. Автори дослідження відзначили наступне: «Важливо, щоб медичні працівники шукали аномальні тенденції падіння артеріального тиску у людей з діабетом 1 або 2 типу. Існують стратегії зниження артеріального тиску вночі і їх потрібно обов’язково використовувати і не допускати підвищення тиску в нічний час».

З чим пов’язаний ризик діабету? Відповідь на це питання шукали вчені в ході дослідження, результати якого були опубліковані на «МП».

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама