Підвищення температури тіла більш ніж на 4°C може спричинити серцевий напад

Підвищення температури тіла більш ніж на 4°C може спричинити серцевий напад

Температура вище 30°C для багатьох людей означає головний біль, задишку, втому. Лікар Лодзинського університету (Польща) Анна Кобжицька попереджає: така погода також може порушити когнітивні функції. Але як?

— Якщо ми поєднуємо високу температуру довкілля з інтенсивним сонячним світлом тіла, особливо голови, когнітивні функції можуть бути порушені — звідси й нездужання під час спеки, — розповідає Ганна Кобжицька.

Гіпертермія може бути небезпечною. Перегрів організму може викликати: запаморочення, лихоманку, слабкість, проблеми з зором, відчуття жару чи холоду, нудоту та блювання.

За словами експерта, на стані самопочуття відбивається не лише температура атмосфери, а й вітер чи вологість повітря, і навіть той факт, чи перебуваємо ми в тіні, чи на інтенсивному сонці.

— Ці фактори впливають на те, як піт швидко випаровується з нашої шкіри, що пов’язано з терморегуляцією організму. Кровоносні судини розширюються, щоб якнайшвидше віддавати тепло навколишньому середовищу. Якщо процес відведення тепла від організму утруднений, відбувається перегрів, — продовжує лікар.

Підвищення температури не впливає на когнітивні функції, пам’ять або здатність відстежувати об’єкти. Це стосується вирішення легких завдань, таких як додавання та віднімання в діапазоні 100. При цьому при вирішенні складних завдань, що вимагають складних обчислень або уваги, таких проблем не виникає.

У спеку також важче займатися спортом або виконувати повсякденні обов’язки, тому що збільшується частота серцевих скорочень. Крім того, мозок працює інтенсивніше та використовує більше енергії, ніж зазвичай. Гіпертермія сама по собі не така небезпечна, як зневоднення, а поєднання цих двох факторів, що виникає в природних умовах, призводить до когнітивних порушень.

— Підвищення температури тіла збільшує частоту серцевих скорочень. Якщо це супроводжується зневодненням, частота серцевих скорочень зростає ще на 7%. Для людей, які мають серцево-судинні проблеми, поєднання підвищення температури та зневоднення може бути дуже небезпечним, — додає доктор Кобжицька, передає Radio ZET.

Підвищення температури тіла більш ніж на 4°C означає тепловий удар, під час якого може статися непритомність та порушення роботи серця.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІЛікарські препарати при тяжких...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама