Підвищений рівень цукру вранці може бути симптомом рідкісного виду пухлини

Підвищений рівень цукру вранці може бути симптомом рідкісного виду пухлини

Різке підвищення глюкози в крові може бути пов’язане не тільки з діабетом, але і активністю гормонів в організмі. Це може бути першою ознакою рідкісних захворювань, що важко діагностуються.

Нормальний рівень цукру в крові натще у здорової людини знаходиться в межах 3,9 до 5,6 ммоль/л (70–99 мг/дл). Якщо рівень цукру вищий за норму, але не перевищує 7 ммоль/л (125 мг/дл), це говорить про нестерпність глюкози, або про переддіабетний стан. У такій ситуації пацієнту рекомендують дотримуватись дієти. Якщо рівень глюкози перевищує 7 ммоль/л (125 мг/дл), лікар зазвичай призначає додаткові аналізи для діагностики діабету.

Найчастіше підвищений рівень цукру вранці спостерігається у хворих на діабет І типу. У пацієнтів з цукровим діабетом ІІ типу організм зазвичай контролює гормони, сама секреція інсуліну в нормі, тому добові гормональні коливання залишаються під контролем.

Однак цей тривожний симптом може свідчити про нейроендокринну пухлину (НЕО), що секретує гормони. Пухлини НЕО зустрічаються рідко, їх важко діагностувати, та вони дають незвичайні симптоми. Одним із них може бути надто високий рівень цукру натщесерце, вранці. Коли гормонально-активні пухлини додають додаткову порцію гормонів до тих, що виділяються нормально, ситуація може вийти з-під контролю.

Звичайно, немає жодних підстав припускати, що за кожним ранковим стрибком цукру стоїть рак. Пухлини НЕО зустрічаються дуже рідко, а високий рівень цукру у разі раку майже ніколи не є ізольованим симптомом. Проте важливо час від часу контролювати рівень глюкози в крові та не забувати відвідувати лікаря.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама