Пігулка «три в одному» знижує ризик інсульту та інфаркту на 30%

Дата створення: 29 Серпня 2022
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Пігулка «три в одному» знижує ризик інсульту та інфаркту на 30%

Такого ефекту вдалося досягти завдяки концентрації трьох активних фармакологічних речовин: антигіпертензивного засобу, статину та аспірину. На думку лікарів, новий препарат, або поліпіл, дозволить уникнути повторного серцевого нападу

Вчені провели дослідження у семи країнах за участю 2500 осіб, які перенесли інфаркт міокарда за останні пів року. Експеримент тривав три роки. Серед пацієнтів, які приймали поліпіл, повторний серцевий напад, інсульт або операцію на серці перенесли лише 9,5%, тоді як серед тих, кому було призначено стандартне лікування, — 12,7%.

— Поліпіл, який містить гіпотензивний засіб, статин та аспірин, є більш ефективним при лікуванні серцево-судинного ризику у пацієнтів із попереднім інфарктом міокарда у порівнянні з іншими препаратами, — коментує президент Італійського товариства кардіологів (SIC) Чиро Індольфі, передає інформаційне агентство ANSA.

Препарат зручний у використанні, тому що поєднує в собі відразу кілька ліків і приймається один раз на день. Як свідчать результати дослідження, може стати профілактичним засобом для пацієнтів, які перенесли інфаркт.

— Однак поліпіл не є «чарівною» пігулкою. Усі три ліки містяться у ньому у фіксованих дозах, які не можна змінити з урахуванням потреб хворого, — зазначив Чиро Індольфі.

Результати міжнародного дослідження були опубліковані в New England Journal of Medicine («Медичний журнал Нової Англії»).

Читайте також: Статини для серця можуть запобігти раку та деменції: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама