Після пандемії COVID-19 захворюваність на скарлатину зросла у вісім разів: лікарі

После пандемии COVID-19 заболеваемость скарлатиной выросла в восемь раз: врачи

До кінця травня в Польщі було зареєстровано 24 043 випадки скарлатини, а торік за цей же період — 3298 випадків, тобто у вісім разів менше. Тенденція до зростання спостерігається і в інших європейських країнах, включаючи Ірландію, Швецію, Італію та Нідерланди. Лікарі попереджають, що скарлатина може стати чумою нашого часу.

Скарлатина та інші дитячі захворювання викликаються гнійним стрептококом. На думку експертів, зростання випадків захворювання на скарлатину може бути пов’язане з пандемією COVID-19.

— Після закінчення пандемії, коли було знято санітарний режим, ми спостерігали зростання вірусних інфекцій. А бактеріальні інфекції, у тому числі стрептококові, є ускладненням вірусних інфекцій, тому їх також побільшало, — пояснила інфекціоніст лікарні Стефана Жеромського у Кракові (Польща) Лідія Стопира, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Стрептококи типу А, що викликають скарлатину, передаються повітряно-краплинним шляхом. Це означає, що інфекція може виникнути при кашлі, чханні, при контакті зі слиною зараженої людини та дотику до заражених предметів.

Причиною різкого зростання інфекцій може бути хвиля міграції. Ще однією причиною є відсутність профілактичних щеплень, від яких все більше громадян свідомо відмовляються.

Розпізнати скарлатину можна по червоному кольору горла. Через кілька днів мова набуває малинового кольору, а на його поверхні з’являється білий наліт. Захворювання також супроводжується підвищенням температури, ознобом, болем у горлі, слабкістю тіла, м’язовими болями та прискореним серцебиттям. Скарлатину легко сплутати зі звичайною інфекцією, тому у разі появи симптомів варто звернутися до лікаря.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама