Після важких трав хребта можна відновити рухову функцію: відкриття

Після важких трав хребта можна відновити рухову функцію: відкриття

Вчені Федерального технологічного університету Лозанна (Швейцарія) розробили генну терапію, що спричиняє регенерацію нервових волокон. Це може забезпечити повне одужання навіть у випадках тяжких травм спинного мозку.

— П’ять років тому ми довели, що нервові волокна можуть бути регенеровані навіть за повних анатомічних травм спинного мозку. Але цього було недостатньо для відновлення рухової функції: адже нові волокна не поєднувалися з відповідними тканинами у сфері травми, — розповідає керівник дослідження Марк Андерсон, цитує портал Medonet.

У ході лабораторних експериментів вчені змогли визначити нейрони, які відповідають за цю регенерацію. За допомогою ядерного секвенування одноклітинної РНК вони виявили специфічні аксони, які потребують регенерації. А також показали, як ці аксони повинні з’єднатися зі своїми природними мішенями для відновлення рухової функції.

Аксон є довгим виступом нейрона, який передає сигнали наступним клітинам. Дослідники розробили генну терапію, яка запускає процеси у цих нейронах, що призводить до регенерації аксонів.

Проведені дослідження показали, що миші, у яких було повністю пошкоджено спинний мозок, внаслідок генної терапії змогли відновити рухову функцію. Водночас як у мишей, у яких були частково пошкоджені нерви, вдалося досягти такого результату природним шляхом.

Експерти планують використовувати генну терапію спільно з іншими процедурами, які включають електричну стимуляцію спинного мозку. Це максимізує здатність до відновлення волокон спинного мозку нижче місця ушкодження та генерує рухи.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама