Планшети та телефони погіршують соціалізацію у дітей віком до 5 років: вчені

Дата створення: 02 Грудня 2021
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Планшети та телефони погіршують соціалізацію у дітей віком до 5 років: вчені

Для цього вони провели наукове дослідження, результати якого були опубліковані в медичному журналі BMJ Open.

Дослідження

Учасниками дослідження стали 699 дітей (333 дівчинки та 366 хлопчиків), інформацію про стан здоров’я яких вчені аналізували починаючи з того моменту, коли дітям виповнилося 18 місяців. Найцікавіше, що передумови для того, щоб користуватися планшетом були невисокі. Оскільки вдень діти були зайняті: більше 2/3 (68%) перебували в денних стаціонарах на умовах повного дня, а батьки цих дітей теоретично повинні були знати про шкоду тривалого перебування дитини з телефоном або планшетом (майже дві третини батьків, 64%, мають вищу освіту).

При цьому батьки чесно дали відповідь на питання, скільки часу їхня дитина проводила за електронними носіями (телевізор, планшет, телефон, ігри тощо) у віці 18 місяців та 5 років у будні та вихідні.

Результати

Вчені з’ясували, що у 18 місяців (у 1,5 роки) діти близько 32 хвилин на день використовували електронні пристрої. Але вже до 5 років перегляд таких пристроїв займав 114 хвилин на день (середній показник). До п’яти років 67% дивилися програми більше години на день і приблизно 1 із 10 (11%) проводив в іграх більше години на день. Вчені нагадали, що максимальний час, який дозволяється для перегляду телефону та планшета на день, не повинен перевищувати 60 хвилин.

Велике захоплення телефонами та планшетами в 1,5 року на 59% збільшувало ризик проблем у взаєминах з однолітками до 5 років. Надмірний час проведення дитини з телефоном, телевізором або планшетом у віці 5 років був пов’язаний з підвищеним ризиком проблем з увагою та концентрацією, гіперактивністю та імпульсивністю, а також емоційними та поведінковими проблемами.

Результати показують, що тривале перебування за переглядом телефонів, планшетів та телевізора, пов’язана, серед іншого, з гіперактивністю, нетривалою увагою, поганою концентрацією та проблемами у відносинах з однолітками.

Про вплив віртуальної реальності (планшети, ігри) на психічне здоров’я підлітків можна почитати тут.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама