По краплині сльози можна діагностувати діабет за 5 хвилин: вчені

По краплині сльози можна діагностувати діабет за 5 хвилин: вчені

Діабет — це хронічне захворювання, пов’язане із порушенням обміну вуглеводів в організмі. Діабет характеризується підвищеним рівнем цукру (глюкози) у крові. Це може статися з різних причин. В результаті організм зазнає труднощів з використанням цукру, що надходить з їжі, для виробництва енергії або його ефективної утилізації.

Діабет загрожує розвитком багатьох ускладнень, таких як серцево-судинні захворювання, які можуть призвести до інвалідності або передчасної смертності. Чим раніше буде виявлено хворобу, тим більше шансів полегшити її перебіг та уникнути наслідків.

Перші симптоми діабету легко сплутати зі втомою. Вони включають біль голови, нудоту, сонливість, серцебиття, тремор, почуття тривоги або порушення координації рухів. Діагноз «діабет» ставиться шляхом тестування глюкози натще. Дослідники з Медичного університету Веньчжоу (Китай) виявили новий метод, який дозволить набагато простіше виявити «цукрову хворобу».

Людські сльози містять мікрочастинки, які є носіями інформації про стан внутрішніх органів. Вчені, знаючи це, збудували спеціальну систему — iTEARS, яка дозволяє аналізувати такі молекули. Це дозволяє отримати інформацію та рекомендації щодо стану здоров’я пацієнта.

Передбачається, що обстеження триватиме лише 5 хвилин. За цей час прилад здатний проаналізувати понад 400 різних типів білків, виявлених у сльозах. Це дозволить розпізнати перші симптоми діабету чи депресії та стати великим проривом у швидкій діагностиці захворювання.

Профілактика діабету включає низку здорових способів життя та заходів, які можуть знизити ризик розвитку цього захворювання. Серед них — правильне харчування, фізична активність, підтримання ваги в нормі, відмова від куріння, низький рівень стресу.

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Як заздалегідь діагностувати інфаркт міокарда
Інфаркт міокарда (ІМ) відбувається, коли кровотік ...
Як безсоння відбивається на темпі ходьби: дослідження
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
Реклама