По сітківці очей можна визначити хворобу Паркінсона за 7 років до появи симптомів

Дослідження, яке було опубліковано в журналі Neurology, показало, що сканування очей може допомогти ідентифікувати людей з хворобою Альцгеймера, розсіяним склерозом, шизофренією, а тепер і хворобою Паркінсона задовго до встановлення діагнозу.
Вчені двох лікарень використовували штучний інтелект для виявлення нейродегенеративних захворювань, що можна було зробити неінвазивним, недорогим та швидким способом.
Зображення сітківки з високою роздільною здатністю відіграють звичайну роль у догляді за очима. Існує тип 3D-сканування, який може показати поперечний переріз сітківки з неймовірною деталізацією.
Експерти порівняли результати сканування сітківки хворих та здорових добровольців. Це дозволило їм визначити тонкі маркери хвороби Паркінсона. На думку лікарів, у майбутньому, знаючи їх, лікарі зможуть розпочати профілактичне лікування, що дозволить запобігти розвитку тяжких нейродегенеративних розладів.
— Ми сподіваємося, що цей метод незабаром стане інструментом попереднього скринінгу для людей, схильних до ризику розвитку нейродегенеративних захворювань, — зазначив провідний автор дослідження, доктор з Інституту офтальмології UCL Зігфрід Вагнер, передає портал Green Me.