

Ці осередкові скупчення кристалів солі сечової кислоти виявляються у вигляді вузлів та шишок
Подагра: артрит проявляється гострим болем
Гострий подагричний артрит має раптовий початок. Пацієнт навіть може вказати дату та час виникнення нападу. Відзначається швидке наростання інтенсивного болю. Найчастіше це класична локалізація — подагра на нозі (плюснефаланговий суглоб першого пальця стопи).
При цьому є вираженість локальних ознак запалення суглоба:
Частіше напад розвивається вночі або ранні ранкові години. Тривалість атаки без лікування становить 1–10 днів. Приступ може завершитись самостійно. Цей факт є причиною пізнього звернення пацієнта до лікаря.
Під час атаки можуть бути загальні симптоми ознак запалення — підвищення температури, слабкість.
Подагра: тофуси розташовані біля суглобів
Довго збережена гіперурикемія може призвести до утворення тофусів. Це вогнищеве скупчення кристалів солей сечової кислоти у вигляді вузлів, шишок. Зазвичай вони розташовуються підшкірно у ділянці суглобів стоп, колін, рук, вушних раковин, і навіть внутрішньокістково й у внутрішніх органах. Іноді тофуси виразкуються з виділенням назовні сирої маси, яка містить кристали моноурату натрію.
За відсутності подальшого правильного лікування артрит перетворюється на хронічний перебіг. Болі повертатимуться знову, погіршуючи якість життя людини. Оскільки зберігаються обмінні порушення у вигляді гіперурикемії, людина має передумови для тривалого рецидивного перебігу артриту.
Подагра та нирки: небезпечний зв’язок
Подагра є наслідком порушення обміну речовин, що не тільки призводить до ураження суглобів, а й сприяє розвитку патологічного процесу у різних внутрішніх органах та тканинах. Насамперед це нирки, оскільки саме вони виводять сечову кислоту. При такому виведенні може бути пошкодження нирок, включаючи розвиток ниркової недостатності.
У людей з подагрою можуть розвинутися важкі стани, такі як ерозія та руйнування суглоба, каменеутворення у нирках, гіпертонія, цукровий діабет, метаболічний синдром, захворювання серцево-судинної системи. Також хворі наражаються на підвищений ризик летального результату.
Читайте також: Подагра