Подагра: тофуси неминучі

Дата створення: 11 Травня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Подагра: тофуси неминучі

Ці осередкові скупчення кристалів солі сечової кислоти виявляються у вигляді вузлів та шишок

Подагра: артрит проявляється гострим болем

Гострий подагричний артрит має раптовий початок. Пацієнт навіть може вказати дату та час виникнення нападу. Відзначається швидке наростання інтенсивного болю. Найчастіше це класична локалізація — подагра на нозі (плюснефаланговий суглоб першого пальця стопи).

При цьому є вираженість локальних ознак запалення суглоба:

  • гострий біль; 
  • набряк;
  • гіперемія;
  • місцеве підвищення температури;
  • порушення функції суглоба.

Частіше напад розвивається вночі або ранні ранкові години. Тривалість атаки без лікування становить 1–10 днів. Приступ може завершитись самостійно. Цей факт є причиною пізнього звернення пацієнта до лікаря.

Під час атаки можуть бути загальні симптоми ознак запалення — підвищення температури, слабкість.

Подагра: тофуси розташовані біля суглобів

Довго збережена гіперурикемія може призвести до утворення тофусів. Це вогнищеве скупчення кристалів солей сечової кислоти у вигляді вузлів, шишок. Зазвичай вони розташовуються підшкірно у ділянці суглобів стоп, колін, рук, вушних раковин, і навіть внутрішньокістково й у внутрішніх органах. Іноді тофуси виразкуються з виділенням назовні сирої маси, яка містить кристали моноурату натрію.

За відсутності подальшого правильного лікування артрит перетворюється на хронічний перебіг. Болі повертатимуться знову, погіршуючи якість життя людини. Оскільки зберігаються обмінні порушення у вигляді гіперурикемії, людина має передумови для тривалого рецидивного перебігу артриту.

Подагра та нирки: небезпечний зв’язок

Подагра є наслідком порушення обміну речовин, що не тільки призводить до ураження суглобів, а й сприяє розвитку патологічного процесу у різних внутрішніх органах та тканинах. Насамперед це нирки, оскільки саме вони виводять сечову кислоту. При такому виведенні може бути пошкодження нирок, включаючи розвиток ниркової недостатності.

У людей з подагрою можуть розвинутися важкі стани, такі як ерозія та руйнування суглоба, каменеутворення у нирках, гіпертонія, цукровий діабет, метаболічний синдром, захворювання серцево-судинної системи. Також хворі наражаються на підвищений ризик летального результату.

Читайте також: Подагра

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама