Похмілля не можна зняти домашніми засобами: вчені

Дата створення: 15 Грудня 2021
Дата оновлення: 16 Квітня 2023
Похмілля не можна зняти домашніми засобами: вчені

Напередодні Нового року вчені розвінчали 3 поширені міфи про здоров’я

Зимові свята – такі довгоочікувані та затяжні – пов’язані зі всілякими повір’ями. І мова тут не про казкових героїв, а про найдорожче здоров’я. Вчені Аарон Керролл та Рейчел Вріман Медичного факультету Університету Індіани (США) спростували п’ять найпоширеніших міфів.

Міф 1. Кава допомагає протверезіти

Зустрічі за новорічним столом завжди супроводжуються великою кількістю спиртного. Знавці запевняють: похмілля наступного дня можна зняти за допомогою кефіру, квашеної капусти або розсолу. Проте дослідження вчених показують: печінка, що відповідає за розщеплення 90% споживаного алкоголю, виводить його за певний час (7-10 г етанолу на годину). Ні кава, ні холодний душ не змусять її зробити це швидше.

Міф 2. Пуансетія отруйна

Один із найвідоміших різдвяних квітів пуансетія, або «Вифлеємська зірка», вважається дуже отруйною. Дотик дитини до цієї рослини викликає у багатьох батьків трепет жаху. Та й токсикологічні дослідження підтверджують: рослина містить подразнюючі соки та серцеві глікозиди, які можуть турбувати серце. Але дискомфорт після вживання рослини мінімальний, якщо, звичайно, немає їх у великій кількості. Тоді побічних ефектів не уникнути.

Міф 3. Перед святами можна швидко схуднути

Насправді скинути зайву вагу в цей час набагато складніше, ніж зазвичай. Дослідження показують, що більшість гладшають у період з кінця листопада до середини січня. Це стосується навіть тих, хто дотримується дієт.

Як пише «Журнал ожиріння», причини такого явища криються у безтурботному способі життя в цей час. Воно й зрозуміло: дедалі більше зустрічей за щедро накритими столами, і дедалі менше фізичної активності. Не варто панікувати, якщо ви набрали пару-трійку зайвих кілограмів за свята: вони скоро підуть, а разом із ними – і вага.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама