Полівітаміни корисні лише для однієї групи людей: вчені

Полівітаміни корисні лише для однієї групи людей: вчені

Вони допомагають уповільнити зниження пам’яті у похилому віці

Згідно з дослідженням, яке було опубліковане у журналі Американського коледжу кардіологів, полівітаміни не впливають на здоров’я. Вчені протягом п’яти років проаналізували 179 різних досліджень щодо харчових добавок та полівітамінних препаратів. Висновки були однозначні: БАДи, що найчастіше використовуються, не допомагають, а їх купівля — марна трата грошей. Тепер це може змінитись.

Нещодавно фахівці Колумбійського університету та жіночої лікарні Гарварда визначили, що полівітаміни підтримують когнітивні функції у людей похилого віку. Це дає змогу знизити ризик розвитку деменції.

Експерти провели дослідження за участю добровольців віком від 60 років. Частина їх протягом трьох років приймали полівітаміни, а частина — плацебо.

Наприкінці кожного року учасники проходили серію онлайн-когнітивних тестів, призначених для перевірки функції пам’яті в гіпокампі. До кінця першого року пам’ять покращилася у тих, хто щодня приймав полівітаміни, та цей ефект тривав протягом усього експерименту. Найбільший вплив полівітамінних препаратів на здоров’я спостерігалося у людей із серцево-судинними захворюваннями.

— Когнітивне старіння є серйозною проблемою для здоров’я людей похилого віку. Наше дослідження показує, що може бути простий і недорогий спосіб допомогти людям похилого віку уповільнити зниження пам’яті, — сказав керівник дослідження, професор нейропсихології Адам М. Брікман, передає Radio ZET.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама