Популярні препарати для схуднення вдвічі зменшують потяг до алкоголю: дослідження

Популярні препарати для схуднення вдвічі зменшують потяг до алкоголю: дослідження

Ozempic і Wegovy можуть допомогти позбутися важкої залежності

Чинною речовиною Ozempic та Wegovy є семаглутід. Він посилає мозку сигнал, що шлунок сповнений. І таким чином знижує апетит, що допомагає схуднути. Вчені Ґетеборзького університету (Швеція) помітили, що ця здатність препаратів «обманювати» мозок може бути використана й іншими способами. Виявляється, вони можуть допомогти у перериванні алкогольної залежності.

Дослідники протестували семаглутід на десятках щурів, яким раніше регулярно давали алкоголь. Це призвело до того, що у гризунів розвинувся стан, схожий на алкогольну залежність.

Під час експерименту щурам дозволялося вільно пити алкоголь. Але коли їм дали семаглутід для схуднення, їх потяг до спиртного зменшився вдвічі.

Фахівці вважають, що Ozempic та Wegovy, які містять семаглутід, стимулюють організм виробляти гормон, так званий глюкагоноподібний пептид-1. Він природно вивільняється з кишківника після їжі.

Крім того, семаглутід впливає на гормон дофамін, який відповідає за систему винагороди. Алкоголь активує ту ж ділянку мозку аналогічним чином, даючи помилкове відчуття щастя. Це викликає звикання, а для досягнення ефекту необхідно збільшити дозу спиртного.

Керівник дослідження Кайса Аранес вважає, що семаглутід пригнічує цей потяг. Проте потрібні подальші дослідження за участю добровольців. Якщо вони підтвердять ефективність таких препаратів проти алкоголізму, це стане проривом у його лікуванні.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама