Порушення дихання погіршує спогади: вчені

Порушення дихання погіршує спогади: вчені

Дослідження фахівців Медичного університету Хього в Нісіномії (Японія) показало: те, як ми дихаємо, впливає на функціонування мозку та формування спогадів.

Спогади зберігаються за допомогою механізмів синаптичної пластичності, які постійно змінюють структуру нейронів. Досі вважалося, що ці механізми вмикалися під час сну. Однак останнє дослідження японських експертів свідчить про те, що навіть коли людина не спить, у її головному мозку відбуваються такі процеси. Вони призводять до модифікації нейронів і, відповідно, формування переживань як спогадів.

На процеси головного мозку під час неспання впливає ритм дихання, тобто двофазне чергування вдихів та видихів. Механізм автоматичного та мимовільного дихання контролюється довгастим мозком, зокрема невеликою групою нейронів, відомою як комплекс Пре-Бетцінгера (PreBötC).

Уповільнення або блокування ритму дихання призводить до зниження здатності формувати певні та тривалі спогади. Крім того, паузи при диханні також впливають на активність гіпокампа під час спогадів, сформованих у пам’яті.

Раніше вчені вже встановили, що перехід від видиху до вдиху на початку або в середині мнемонічного завдання сповільнює запам’ятовування людей, а самі спогади стають менш точними. Насправді утруднене дихання як гальмує формування повних і тривалих спогадів, а й ускладнює процес раніше сформованих спогадів.

Якщо проблеми з диханням можуть зашкодити мнемонічні процеси, отже, їх для поліпшення необхідно нормалізувати дихання. Зробити це можна за допомогою дихальних вправ, які допомагають заспокоїтись та знижують ризик розвитку депресії. Автори шукають нові дихальні техніки, які допоможуть людям з проблемами пам’яті сформувати міцніші спогади.

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама