Постійне приймання понад трьох ліків збільшує ризик розвитку деменції: експерти

Постійне приймання понад трьох ліків збільшує ризик розвитку деменції: експерти

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), на деменцію страждають понад 55 млн осіб у світі. Очікується, що до 2030 року їх кількість зросте до 78 млн, а до 2050 року перевищить 139 млн пацієнтів.

Причини розвитку цього нейродегенеративного стану досі невідомі. Вважається, що цьому сприяють перенесені інфекційні захворювання, травми голови, неправильний спосіб життя. Згідно з новим дослідженням, погіршення когнітивних функцій може спричинити поліпрагмазія, або одночасне використання пацієнтів відразу кількох препаратів протягом багатьох років.

Вчені з Університету Плімуту спільно з колегами Оксфордського університету (Великобританія) вивчили медичні дані понад 33 000 пацієнтів із деменцією у період з 1990 по 2015 рік. Вони виявили, що за 20 років до встановлення діагнозу кількість хворих, які приймали три або більше ліків, збільшилася з 5,5% до 82,16% серед пацієнтів після того, як у них була виявлена ​​деменція.

Майже дві третини (66,55%) приймали кілька ліків проти респіраторних або сечових інфекцій, ревматизму, а також серцево-судинних захворювань. Ще 22% пацієнтів приймали препарати від інфекцій, ревматизму, серцево-метаболічних захворювань та депресії.

— Важливо зрозуміти, як поліпрагмазія впливає на розвиток деменції, щоб розробити безпечну програму терапії для кожного пацієнта. Ми хочемо допомогти лікарям знайти способи призначати ліки від деменції безпечно та без зниження їх ефективності, — зазначив керівник дослідження, професор Шанмін Чжоу, цитує портал Green Me.

При розробці безпечних програм терапії, на думку експертів, слід враховувати взаємодію ліків та чутливість пацієнтів. Крім ліків важливо розглядати й нефармакологічні методи лікування, такі як фізична активність, терапія, соціальна підтримка та інші.

Дослідження опубліковано в журналі Aging and Disease («Старіння та хвороби»). 

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Як без ліків швидко та ефективно вилікувати кашель
Для лікування кашлю лікарі рекомендують пити багат...
Фахівці назвали головні причини, через які розпадаються сімейні пари
Згідно зі статистикою, середня кількість розлучень...
Реклама