Потепління клімату може погіршити стан пацієнтів з хворобою Альцгеймера

Дослідження вчених Університету Трієста (Італія) показало, що люди з нейродегенеративними захворюваннями, зокрема деменцією та хворобою Альцгеймера, можуть наражатися на особливий ризик через вплив теплових хвиль.
Згідно з дослідженням, серед різних негативних ефектів, які нейродегенеративні захворювання можуть чинити на когнітивні та функціональні здібності, відзначається зниження здатності до терморегуляції організму, особливо у людей похилого віку. З цієї причини такі хворі не можуть підтримувати постійну температуру тіла. А глобальне потепління, яке може бути опосередковано пов’язане з розвитком інфекційних та нефрологічних захворювань, може ще більше зашкодити ослабленим хворим.
З фізіологічної точки зору люди з когнітивними розладами та нейродегенеративними захворюваннями схильні до теплового стресу. Він може призвести до підвищеної ексайтотоксичності, окислювального стресу та нейрозапалення. Це може спричинити накопичення бета-амілоїдного пептиду та тау-білка в головному мозку, які є тригером захворювання.
Експерти припускають, що про різке збільшення смертності серед людей з тяжкими когнітивними порушеннями під час попередніх хвиль тепла могло бути спричинене їх нездатністю дослухатися до фізіологічних захисних механізмів, включаючи спрагу. Крім того, деякі фармакологічні методи лікування можуть впливати на деякі терморегуляторні реакції й, зокрема, на потовиділення.
Результати дослідження опубліковані у журналі Current Alzheimer Research («Поточні дослідження хвороби Альцгеймера»).