Повернути голос після інсульту допоможе спів у хорі

Дата створення: 13 Січня 2023
Дата оновлення: 17 Квітня 2023
Повернути голос після інсульту допоможе спів у хорі

Музична терапія допоможе відновити мовлення. А спільний спів дозволяє уникнути соціальної ізоляції, вважають дослідники університету Гельсінкі (Фінляндія)

Після інсульту у багатьох людей спостерігається афазія, або розлад мовлення. Вважається, що 40% хворих можуть відновити його. Одним із недорогих та ефективним способом реабілітації є спів.

Фінські вчені провели дослідження за участю 40 пацієнтів із хронічною афазією. Їм було запропоновано, слухаючи музику, намагатися відтворити її ритм, мелодію та тексти пісень. Через дев’ять місяців у багатьох хворих змогла відновитися пам’ять і покращитися мовлення.

На думку експертів, під час співу в мозку активізуються різні області, пов’язані не лише з механізмом пам’яті та уваги, а й з емоційними ланцюгами. Це сприяє секреції гормону дофаміну, що покращує самопочуття та настрій. До того ж спільний спів допомагає соціалізації людини з афазією і загалом людей похилого віку завдяки груповій діяльності.

— Серед усіх порушень, пов’язаних з інсультом, афазію можна вважати найжорстокішою. Вона позбавляє людину дару мовлення, ізолює, що підвищує ризик розвитку депресії. Спів у хорі як засіб реабілітації від афазії може принести велику користь, — зазначив автор дослідження Ніколетта Реалі, цитує портал La Repubblica.

Результати дослідження опубліковані у журналі Brain Communications («Комунікації мозку»).

Читайте також: Музика допоможе зняти стрес і схуднути

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама