

Музична терапія допоможе відновити мовлення. А спільний спів дозволяє уникнути соціальної ізоляції, вважають дослідники університету Гельсінкі (Фінляндія)
Після інсульту у багатьох людей спостерігається афазія, або розлад мовлення. Вважається, що 40% хворих можуть відновити його. Одним із недорогих та ефективним способом реабілітації є спів.
Фінські вчені провели дослідження за участю 40 пацієнтів із хронічною афазією. Їм було запропоновано, слухаючи музику, намагатися відтворити її ритм, мелодію та тексти пісень. Через дев’ять місяців у багатьох хворих змогла відновитися пам’ять і покращитися мовлення.
На думку експертів, під час співу в мозку активізуються різні області, пов’язані не лише з механізмом пам’яті та уваги, а й з емоційними ланцюгами. Це сприяє секреції гормону дофаміну, що покращує самопочуття та настрій. До того ж спільний спів допомагає соціалізації людини з афазією і загалом людей похилого віку завдяки груповій діяльності.
— Серед усіх порушень, пов’язаних з інсультом, афазію можна вважати найжорстокішою. Вона позбавляє людину дару мовлення, ізолює, що підвищує ризик розвитку депресії. Спів у хорі як засіб реабілітації від афазії може принести велику користь, — зазначив автор дослідження Ніколетта Реалі, цитує портал La Repubblica.
Результати дослідження опубліковані у журналі Brain Communications («Комунікації мозку»).
Читайте також: Музика допоможе зняти стрес і схуднути