Повільна хода та слабкість м’язів підвищують ризик розвитку деменції на 79%: дослідження

Повільна хода та слабкість м'язів підвищують ризик розвитку деменції на 79%: дослідження

Старіння населення в багатьох країнах призводить до збільшення чисельності людей старше 65 років, які піддаються ризику розвитку деменції. За даними статистики, кількість хворих деменцією у найближчі 30 років збільшиться втричі та до 2050 року становитиме близько 153 млн осіб.

Від деменції, яка характеризується поступовою втратою когнітивних функцій, немає ліків. Тому вчені у всьому світі прагнуть знайти профілактичні засоби проти цього психічного розладу, а також зрозуміти, які ознаки вказують на його швидке наближення.

Дослідники з Університету Монаша (Австралія) вивчили медичні дані 18 000 здорових дорослих віком від 70 років і більше. За допомогою спеціальних засобів вони перевірили швидкість ходи респондентів, а також силу зчеплення їхніх рук. При цьому були враховані такі провокаційні фактори, як вік, стать, зловживання алкоголем чи нікотином, наявність хронічних захворювань.

Як виявилось, поєднання повільної ходи та слабкої сили захоплення рук збільшувало ризик розвитку когнітивних порушень на 43%, а деменції — на 79%. Це говорить про те, що існує зв’язок між віковим зниженням когнітивних функцій та фізичним здоров’ям.

— Погана фізична працездатність може бути показником майбутнього ризику зниження когнітивних функцій та розвитку деменції, — сказала керівник дослідження доктор Сюзанна Орчард, цитує портал Poradnik Zdrowie.

На думку експерта, прості оцінки сили обіймів та швидкості ходи можуть бути прийняті лікарями як методи виявлення раннього ризику появи деменції.

Існують також інші ознаки, що вказують на розвиток деменції. Серед них — забудькуватість, труднощі з концентрацією уваги, погіршення характеру, схильність до ізоляції. При появі цих симптомів слід звернутися до лікаря. Це допоможе уповільнити появу деменції та покращити якість життя.

Стаття опублікована в журналі Alzheimer’s & Dementia («Хвороба Альцгеймера та деменція»).

Реклама
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Для усунення паралічу будуть проводити трансплантацію клітин
Вперше у світі польські хірурги у співпраці з вчен...
Реклама
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Чи можна померти від ГРВІ
У більшості випадків ГРВІ не становлять небезпеки ...
Реклама
Експерти пояснили, чому молоді люди човгають ногами гірше за літніх
Шахтлива хода характерна для людей похилого віку з...
2 хвилини занять спортом допоможуть зміцнити здоров'я серця та судин: дослідження
Відповідно до рекомендацій фахівців Всесвітньої ор...
Реклама