Повільні прогулянки вдвічі підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань: дослідження

Повільні прогулянки вдвічі підвищують ризик розвитку серцево-судинних захворювань: дослідження

Для багатьох людей щоденні повільні прогулянки стали звичкою, і вони навіть намагаються досягти рекомендованого числа 10 000 кроків на день. Однак ніхто не замислювався про те, якою має бути швидкість ходьби. Англійські вчені дійшли висновку, що вона впливає ризик розвитку серцево-судинних захворювань.

Кардіореспіраторна витривалість та м’язова сила є важливими показниками ризику смерті. Виходячи з цього, англійські дослідники вирішили вивчити темп ходьби, щоб визначити його вплив на рівень летальності.

Протягом 2006-2010 років вчені проаналізували медичні дані 420 707 респондентів, які не страждають на серцево-судинні або онкологічні захворювання.

Учасники дослідження, середній вік яких становив 56 років, описали свою звичайну швидкість ходьби як повільну, рівномірну чи швидку. Дослідники також виміряли силу захоплення рук в учасників за допомогою динамометра, врахували індекс маси тіла (ІМТ), залежність від ліків та інші фактори. Через шість років експерименту 8598 респондентів померли: 1654 людини від серцево-судинних захворювань і 4850 осіб – від онкологічних захворювань.

Результати показали, що сила захоплення рук не була пов’язана з ризиком смертності, а зв’язок між темпом ходьби та смертністю від онкології був слабким. Іншим важливим фактором виявився індекс маси тіла (ІМТ). Однак у респондентів з однаково низьким ІМТ результати дослідження відрізнялися. Повільніший темп ходьби вказував на дворазово більший ризик смерті від серцево-судинних захворювань порівняно зі швидким темпом. З цього можна зробити висновок: якщо ви хочете жити довго і бути щасливими, вибирайте швидкі прогулянки.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама