Поєднання картоплі з цими продуктами може спричинити захворювання кишківника та підшлункової залози

Поєднання картоплі з цими продуктами може спричинити захворювання кишківника та підшлункової залози

Картопля універсальна. З неї можна приготувати багато смачних та ситних страв. При цьому вона містить вітаміни С та В, мінерали, поліфеноли, каротиноїди, фенольні сполуки та вуглеводи. Ключовим інгредієнтом картоплі є резистентний крохмаль — полісахарид, що складається з амілопектину та амілози.

Відповідно до досліджень, регулярне вживання крохмалистих овочів, таких як картопля, може знизити ризик розвитку колоректального раку. Щобільше, резистентний крохмаль допомагає зменшити високий рівень цукру та «поганого» холестерину в крові.

Незважаючи на сприятливий вплив картоплі на організм, є продукти, з якими її краще не подавати. Насамперед мова стосується м’яса. Фахівці зазначають, що вуглеводи, що містяться в картоплі, у поєднанні з тваринним білком можуть негативно вплинути на стан травної системи. Це може спричинити печію, здуття живота, відрижку. Страва, що складається з жирного м’яса та картоплі, здатна прискорити гнильні та бродильні процеси в кишківнику, що часто призводить до запорів та газоутворення.

Ще одне шкідливе поєднання картоплі із вершковим маслом. Така страва буде дуже калорійною, а її часте споживання може стати причиною появи зайвої ваги чи ожиріння. Крім того, вона підвищує рівень глюкози у крові, що змушує підшлункову залозу інтенсивно працювати.

Експерти радять віддавати перевагу вареній картоплі та подавати її з овочевим салатом. Таке поєднання страв відповідає здоровому харчуванню.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама