Препарат проти діареї може допомогти хворим з аутизмом

Дата створення: 15 Вересня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Препарат проти діареї може допомогти хворим з аутизмом

Згідно з дослідженням вчених, поширений протидіарейний препарат лоперамід може допомогти при лікуванні основних симптомів розладів аутистичного спектра (РАС)

Як відомо, немає медикаментів для лікування симптомів розладів аутистичного спектра (РАС). А психотропні препарати, які використовують хворі з аутизмом, неефективні та мають серйозні побічні ускладнення. Тому вчені вирішили проаналізувати медикаменти, інгредієнти яких допомагають полегшити різноманітні стани. Одним із таких є лоперамід.

Дослідники використали комп’ютерну модель, завдяки якій змогли побачити, які білки беруть участь у РАС, а також які інші можуть вплинути на них. Як виявилося, лоперамід активує білок, який називається μ-опіоїдним рецептором, на який зазвичай впливають опіоїдні препарати, такі як морфін. Це приносить не лише полегшення, а й покращує соціальну поведінку, що особливо важливо для хворих з аутизмом.

Це говорить про те, що лоперамід або інші препарати, націлені на μ-опіоїдний рецептор, можуть бути новим лікуванням соціальних симптомів аутизму. Для підтвердження цієї гіпотези потрібні додаткові дослідження.

Результати дослідження були опубліковані у журналі Frontiers in Pharmacology («Кордони фармакології»).

Читайте також: Яку іграшку вибрати для дитини з аутизмом

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама