Препарат проти діабету перешкоджає швидкому старінню та продовжує життя

Препарат проти діабету перешкоджає швидкому старінню та продовжує життя

Метформін, який приймають при цукровому діабеті ІІ типу, має різнобічні дії. Нещодавнє дослідження вчених Массачусетської лікарні (США) показало, що метформін стимулює вироблення жирів — ефірних ліпідів, які є основним компонентом клітинних мембран. Поліпшення їх сприяє довголіттю.

Метформін належить до групи бігуанідів. Він не тільки знижує рівень цукру у крові, а й продовжує життя нематоді C. Elegans, яка має понад 80% білків, аналогічним тим, що є у людини. Це сприяє проведенню багатьох експериментів.

В рамках дослідження вчені змусили замовкнути окремі гени нематоди C. elegans та вивчили, що відбувається зі зміненими хробаками за впливу бігуанідів. Як виявилося, метформін сприяє довголіттю, оскільки стимулює вироблення ефірних ліпідів. Збільшення їх виробництва може підтримувати процес здорового старіння та зменшувати розвиток вікових захворювань.

— Наше дослідження було зосереджено лише на втручаннях у C. Elegans. Потрібні подальші дослідження на моделях ссавців для визначення ефективності стимулювання синтезу ефіроліпідів для збільшення тривалості життя та збереження здоров’я у людей, — сказав керівник дослідження, доцент Олександр А. Соукас, повідомляє журнал eLife («Життя»).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама