При раку передміхурової залози однієї операції недостатньо: лікарі

Дата створення: 29 Березня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
При раку передміхурової залози однієї операції недостатньо: лікарі

Необхідне фалопротезерування, яке поки що доступне лише кожному десятому пацієнту

Щороку 12 000 італійців, які страждають на рак передміхурової залози, піддаються радикальному видаленню пеніса. Перемігши пухлину, вони не можуть вести повноцінне сексуальне життя через сексуальну дисфункцію. І половина таких пацієнтів мають показання до імплантації протезів статевого члена, стверджують лікарі. Однак не в змозі продовжити лікування. І все тому, що мешкають у регіонах, які виключені із програми LEA.

Згідно з Національним реєстром Італійського товариства андрологів (SIA), щорічно надходить близько 3000 таких запитів. При цьому виділяється лише 400 протезів, переважно у лікарні центральних та північних регіонів Італії. Експерти SIA виступили зі зверненням, згідно з яким фалопротезування, як необхідна допомога, має бути включено до реєстру LEA.

— Лише 10% італійців, яким потрібний протез статевого члена, встигають зробити операцію у державній установі. При цьому термін очікування операції може становити два роки. 90% хворих, щоб повернутися до нормальної сексуальної активності, повинні покладатися на приватних лікарів, — коментує президент SIA, професор Алессандро Палм’єрі, передає ANSA.

Проте директор комплексної структури урології та реконструктивної андрології в лікарні Gradenigo Humanitas Омід Седіг наголошує, що поки що немає відшкодування витрат на протези після радикальної хірургії тазу при раку передміхурової залози.

— Операції проводяться на шкоду лікарням. При цьому імплантаційне втручання має вищу вартість, ніж відшкодування старої системи Drg. У кращому разі воно не покриває і половини вартості протезу, який має неестетичний характер для відновлення якості життя пацієнтів, — каже Омід Седіг.

Читайте також: Чоловіки середнього віку після операції помирають частіше, чим жінки: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама