При замісній гормональній терапії ризик раку грудей мінімальний: дослідження

При замісній гормональній терапії ризик раку грудей мінімальний: дослідження

Масштабне дослідження було проведено онкологами за підтримки Національного інституту досліджень у галузі охорони здоров’я (Велика Британія)

Небезпечний засіб?

Менопауза, яка настає у жінок віком 45-55 років, як правило, супроводжується неприємними симптомами: жаром, сухістю піхви, безсонням. Для їхнього полегшення лікарі радять використовувати замісну гормональну терапію (ЗГТ).

Проте протягом останніх 20 років дедалі більше пацієнток від неї відмовлялися. Причиною цього стали повідомлення, згідно з якими у кількох жінок, які приймали ЗГТ, було виявлено рак грудей. І лише недавно лікарі вирішили вивчити це питання, щоб зрозуміти, чи відповідає це істині, чи ні.

Тривалий прийом небажаний

Вони вивчили медичні карти понад півмільйона жінок віком від 50 до 79 років. З них 457 000 були здорові, а у 99 000 діагностували рак молочної залози. І приблизно кожна третя учасниця експерименту приймала замісну гормональну терапію: близько 70% респондентам було призначено комбінований естроген-прогестаген, а менш як 30% – тільки естроген, що підходить лише тим, у кого проведено видалення матки, або гістеректомію.

Результати показали, що прийняття естрогену незначно збільшує ризик виникнення раку, але і він зникає після припинення лікування. При комбінованій терапії його ймовірність зростає у 60-70-річних жінок при постійній терапії понад п’ять років.

При цьому вчені підкреслили, що з 10 000 жінок старше 50 років, які ніколи не приймали ЗГТ, 26 все одно захворіли б на рак протягом року. А якби всі 10 000 використовували замісну гормональну терапію менше п’яти років, то рак розвинувся б у 35 респондентів.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Противірусні препарати при ГРВІ
Респіраторно-синцитіальний вірус (РСВ)Вірус парагр...
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама