При засипанні після 12-тої ночі ризик серцево-судинних захворювань підвищується на 25%

Дата створення: 11 Листопада 2021
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
При засипанні після 12-тої ночі ризик серцево-судинних захворювань підвищується на 25%

Такі висновки було зроблено британськими вченими під час наукового дослідження, проведеного фахівцями компанії Huma Therapeutics.

Чому це актуально?

Вчені нагадують, що недостатня тривалість сну широко поширена серед населення і пов’язана зі збільшенням ваги та ожирінням, запаленнями, серцево-судинними захворюваннями, діабетом та смертністю. Безсоння також досить поширене, і є важливим фактором ризику серцево-судинних захворювань, особливо коли воно супроводжується короткою тривалістю сну, вважають вчені.

Вони визначили, коли потрібно лягати спати, щоб зберегти здоров’я та знизити ризик серцево-судинних хвороб.

Дослідження

Під час британського наукового дослідження фахівці компанії Huma Therapeutics перевірили дані про 88 тисяч учасників дослідження UK Biobank з Великобританії. Необхідні дані про те, коли учасники дослідження засинали та вранці прокидалися, були отримані за допомогою акселерометрів (вони одягалися на руку учасникам дослідження). Середній вік учасників дослідження становив 61 рік (від 43 до 79 років), 58% учасників складали жінки.

Результати

Вчені визначили, що ризик розвитку серцево-судинних захворювань був вищим на 25% у тих, хто засинав після опівночі, порівняно з тими, хто лягав спати в період з 22:00 до 23:00.

У тих, хто засинав у період з 23:00 до 24:00, ризик розвитку серцево-судинних захворювань був вищим на 12%, порівняно з тими, хто лягав спати до 23:00.

Вчені звернули увагу на те, що більш виражена залежність між початком сну і ризиком серцево-судинних захворювань була у жінок.

Згідно з результатами дослідження, про які писала «МП», люди із серцево-судинними захворюваннями, які приймають для лікування статини, значно рідше мають тяжкий перебіг коронавірусу та вмирають.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама