Прийом полівітамінів може уповільнити втрату пам’яті: лікар

Прийом полівітамінів може уповільнити втрату пам'яті: лікар

Професор Колумбійського університету (США), нейробіолог Адам Брікман, протягом шести років досліджував процеси старіння мозку. В одному аналізі він розглядав полівітамінні добавки з точки зору їх ефективності та впливу на здоров’я.

Лікар виявив, що прийняття полівітамінів може забезпечити «простий та недорогий спосіб уповільнити втрату пам’яті». Він спостерігав за групою добровольців, половина з яких протягом трьох років приймали полівітаміни, а решта — плацебо.

Через рік виявилося, що регулярне приймання добавок позитивно впливає поліпшення пам’яті. Цей стан зберігався протягом наступних двох років. Додатково було знайдено докази, що препарати цілюще впливають на серцево-судинну систему.

Нейробіолог вирішив перевірити висновки та провести масштабне дослідження за участю 2200 осіб, які брали полівітаміни. Це покращило їхню пам’ять та підвищило концентрацію уваги. Крім того, в учасників із серцево-судинними захворюваннями покращилося самопочуття.

— Люди із серцево-судинними захворюваннями можуть мати нижчу концентрацію мікроелементів, що можна виправити за допомогою прийому добавок, — зазначив професор Адам Брікман, цитує портал Poradnik Zdrowie.

На думку експерта, що мозок, що старіє, може отримати невелику, але реальну користь від поліпшення пам’яті від щоденного прийняття полівітамінних добавок. Однак він нагадав, що приймання будь-яких добавок не повинно замінювати цілісніший підхід до отримання важливих мікроелементів. Здорове та добре збалансоване харчування, багате на овочі, бобові та цілозернові продукти, має велике значення для стану мозку.

Результати дослідження опубліковані в American Journal of Clinical Nutrition (Американський журнал клінічного харчування).

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Профілактика ГРВІ
Захисні заходи в сезон ГРВІ та ГРЗЛікарські препар...
С-реактивний білок при ГРВІ
Що таке С-реактивний білокАналіз на С-реактивний б...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама