Про інфаркт міокарду може свідчити біль у животі: лікарі

Дата створення: 28 Грудня 2021
Дата оновлення: 13 Квітня 2023
Про інфаркт міокарду може свідчити біль у животі: лікарі

Цей небезпечний стан, як правило, проявляється пекучим і стискаючим болем за грудиною. Але іноді буває інакше

Обережно, серце!

Інфаркт міокарда – це некроз серця, спричинений ішемією. Зазвичай напад відбувається внаслідок розриву атеросклеротичної бляшки в коронарній судині, що забезпечує кров’ю серце. Коли бляшка розривається, довкола неї утворюється тромб. Він закриває коронарну судину і повністю перекриває приплив крові до серцевого м’яза, що призводить до ішемії цього органу.

Чим довше закрито артерію і блоковано кровопостачання, тим більше в області серця відмирає тканини. Ось чому так важливо швидко розпізнати симптоми та провести відповідне лікування, спрямоване на відкриття коронарної артерії: це дасть шанси врятувати життя хворому.

Ціна помилки – життя

Як правило, серцевий напад починається з болю в грудині, який може віддавати в шию, спину, руки або плече. Людину кидає в піт, у неї з’являються запаморочення, задишка. І їй потрібна негайна медична допомога.

Але буває інакше. Починає сильно «крутити» живіт. Якщо при цьому з’являється нудота або блювота, хворий списує це на харчове отруєння. Але сильний біль в епігастрії, у правій половині живота чи підребер’ї, є сильною ознакою абдомінального або гастрологічного інфаркту.

Розпізнати цей специфічний симптом нетямущій людині дуже складно: часто класичні прояви інфаркту міокарда відсутні. А це може спричинити втрату дорогоцінного часу та призвести до незворотних наслідків. Ось чому слід негайно викликати бригаду швидкої допомоги та зробити електрокардіограму.

Avatar photo
Автор: Наталія Болховецька
Редактор
Луганський педагогічний університет Регіональний інститут менеджменту
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама