Про що слід знати, щоб правильно виміряти артеріальний тиск

Дата створення: 26 Травня 2023
Дата оновлення: 26 Травня 2023
Про що слід знати, щоб правильно виміряти артеріальний тиск

Гіпертонія підвищує ризик розвитку багатьох небезпечних серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт чи інсульт. Запобігти їх появі допоможе контроль кров’яного тиску

Підберіть тонометр

Насамперед підберіть хороший тонометр. Манжета для вимірювання артеріального тиску має відповідати розміру кола руки. Тоді тонометр забезпечить надійний вимір артеріального тиску. У момент вимірювання манжета плечового тонометра має бути на рівні серця.

Зручно сядьте

Вимірювання слід проводити сидячи у тихому приміщенні, при комфортній температурі з випорожненим сечовим міхуром. Важливе значення має поза. Ноги не повинні схрещуватися, а спина розслаблена.

Заспокойтесь

За 30 хвилин до запланованого виміру не куріть, не вживайте кофеїн, не їжте та не займайтеся спортом. Важливо не вимірювати тиск під час сильних емоцій чи тривоги.

Гіпертонія діагностується, коли протягом кількох днів виміру дані показують 135/85 мм рт. ст. і вище. Однак не чекайте, що лікар призначить сильнодійні препарати. Часто рекомендації включають зміну способу життя, тому зверніть увагу на свою фізичну активність та харчування.

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама