Процедура підтвердження вакцинації в електронній системі охорони здоров’я та отримання міжнародного свідоцтва вакцинації

Дата створення: 01 Вересня 2021
Дата оновлення: 08 Квітня 2023
Процедура підтвердження вакцинації в електронній системі охорони здоров'я та отримання міжнародного свідоцтва вакцинації

Згідно з інформацією МОЗ, громадяни України, які отримали два щеплення від Covid-19, зможуть при бажанні отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

У МОЗ уточнили, що дане свідоцтво може бути тільки у вигляді паперового документу. Після щеплення другою дозою вакцини, сімейний лікар який заповнює документ про проходження вакцинації, спираючись на дані електронної системи охорони здоров’я, може подати запит на оформлення та друк міжнародного свідоцтва вакцинації.

Це свідоцтво повинно бути заповнене англійською або французькою мовою, та додатково – українською. В даний документ вносяться всі персональні дані пацієнта (прізвище та ім’я пишуться латинськими літерами, аналогічно тому, як вони записані в закордонному паспорті), а також всі дані про вакцинацію – назва вакцини та дати щеплень.

На міжнародному свідоцтві вакцинації повинні бути: штамп установи охорони здоров’я, підпис лікаря та підпис пацієнта.

Згідно з інформацією МОЗ, це свідоцтво про вакцинацію буде діяти протягом року з можливістю його продовження. Свідоцтво вважається дійсним, якщо для вакцинації застосовувалась вакцина, схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ). В Україні роблять щеплення такими вакцинами, як Pfizer/BioNTech, Moderna, AstraZeneca різних виробників і CoronaVac. Всі ці вакцини дозволені до використання ВООЗ.

Процедура внесення даних про вакцинацію в електронну систему охорони здоров’я.

Головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін проінформував про існуючу процедуру підтвердження вакцинації. Він зокрема, зазначив якщо людина, яка пройшла вакцинацію, помітить що в електронній системі з якихось причин немає запису про це, то слід звернутися до сімейного лікаря, який внесе необхідну інформацію в систему.

«Якщо ви помітили, що запису про Вашу вакцинацію немає в електронній системі охорони здоров’я, то єдина людина, яка може скорегувати цей запис – ваш сімейний лікар. Або треба звернутися в той центр, де ви отримали вакцину з проханням оцифрувати цей запис. Якщо ця ситуація не виправляється – звертайтеся на гарячу телефонну лінію МОЗ», – уточнив Ігор Кузин.

Stadnik-Anna
Автор: Ганна Стаднік
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама