Прохолодна погода нормалізує тиск та рівень цукру в крові

Прохолодна погода нормалізує тиск та рівень цукру в крові

Вчені Маастрихтського університету (Нідерланди) довели, що вплив холоду може гальмувати розвиток цукрового діабету

Лікування холодом

Фахівці провели дослідження за участю 15 добровольців віком від 27 до 35 років, які мали надмірну вагу або страждали на ожиріння. Протягом десяти днів вони перебували у приміщенні, в якому використовувалося спеціальне покриття для зниження температури тіла.

Температура, на яку піддавалися добровольці, варіювалася від 10° до 32°C. Годину на день вони тремтіли від холоду. Тремор контролювався спеціальними пристроями, розміщеними на шкірі, які відчувають електричну активність м’язів. Вони зафіксували, що тремор починався, коли витрата енергії у стані спокою збільшилася на 50%. При цьому в учасників експерименту спостерігалося помітне зниження рівня цукру та тригліцеридів у крові. Кров’яний тиск також було знижено.

Вчені припустили, що озноб під час повторного впливу холоду покращує толерантність до глюкози, знижує рівень цукру та жиру в крові натще, а також нормалізує кров’яний тиск у людей із надмірною вагою та ожирінням.

Тепло виробляють… м’язи

Згідно з раніше проведеними дослідженнями, під час холоду з крові швидше виводиться глюкоза, що покращує чутливість до інсуліну та знижує ризик розвитку цукрового діабету. На думку вчених, важливу роль у зниженні рівня глюкози відіграє бурий жир, який спалює зайві калорії.

— Бурий жир — це метаболічна система нагріву в нашому організмі. Він виділяє тепло та запобігає відкладенню калорій у вигляді звичайного білого жиру. Бурий жир активізується під час холоду та під час їжі, але його активність нижча у літніх людей та людей з ожирінням та діабетом, — пояснює один з авторів дослідження Адам Селлерс, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Крім того, на думку експерта, під час ознобу механічно скорочуються м’язи, тим самим виробляючи тепло. Оскільки у людей набагато більше м’язів, ніж бурого жиру, озноб може допомогти спалювати більше калорій та виробляти більше тепла.

Дослідження було представлене на щорічних зборах Європейської асоціації з вивчення діабету (EASD) у Стокгольмі.

Читайте також: Діабет ІІ типу прискорює старіння мозку: дослідження

Реклама
Боротьба з туберкульозом відновлюється після пандемії COVID-19, але все ще відстає від мети
Згідно з доповіддю Всесвітньої організації охорони...
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Реклама
Вітаміни при ГРВІ
Які вітаміни найчастіше призначають при ГРВІВітамі...
Лікування ГРВІ в домашніх умовах
Симптоми ГРВІЯк лікувати ГРВІ в домашніх умовах — ...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама