Проста дієта допоможе назавжди кинути палити

Дата створення: 13 Жовтня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Проста дієта допоможе назавжди кинути палити

За даними Американського онкологічного товариства, відмова від куріння дозволяє продовжити життя до десяти років.

Згідно зі статистикою, куріння є однією з найважливіших причин виникнення раку легень, горлянки, сечового міхура, стравоходу, шлунка. Тому так важливо кинути палити та тим самим подбати про своє здоров’я. Важливе значення має правильне харчування. Це довели вчені з Національного інституту раку (США), результати досліджень яких було опубліковано у JAMA Network Open.

Фахівці проаналізували анкети 159 937 колишніх курців, які були отримані в рамках дослідження дієти та здоров’я NIH-AARP у 1995 та 1996 роках. Їх попросили відповісти про спосіб життя. Через 19 років дослідження було продовжено, і решта учасників (86 127 померли за цей час) знову заповнили докладні анкети.

Потім дослідники порівняли відповіді про харчові звички з індексом здорового харчування. І виявили, що ті, чия дієта набрала найбільшу кількість балів, були схильні до смерті від будь-якої причини на 27% частіше, ніж ті, хто мав найнижчі бали.

У тих, хто набрав найнижчі бали, ризик смертності від раку був меншим на 24%, від серцево-судинних захворювань — менше на 28% та від респіраторних захворювань — менше на 30%.

Як пояснив популярний американський дієтолог Кіран Кемпбелл, колишнім курцям слід обирати правильне харчування. Згідно з рекомендаціями дієтологів, воно має включати овочі, фрукти, молочні та рибні продукти, а також продукти, що містять рослинний білок та жирні кислоти.

Слід також обмежити споживання продуктів з високим ступенем перероблення (копченості, напівфабрикати), цукру, солі та насичених жирів. Саме вони змушують частіше тягнутися за цигаркою у той час, як правильне харчування дозволяє назавжди кинути палити.

Дієтолог вказує, що є поживні речовини, яких курцям, як колишнім, так і активним, може не вистачати. До них відноситься вітамін С. Також, пояснює експерт, куріння знижує рівень бета-каротину, селену, цинку, вітаміну Е та кількох вітамінів групи В. Тому слід подбати про те, щоб організм отримував їх у потрібній кількості.

Читайте також: Куріння збільшує ризик запалення ясен у 4 рази: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама