Протизапальні препарати, такі як аспірин, знижують ймовірність розвитку найнебезпечнішого виду раку: лікар

Протизапальні препарати, такі як аспірин, знижують ймовірність розвитку найнебезпечнішого виду раку: лікар

За даними Всесвітньої організації здоров’я (ВООЗ), від колоректального раку, або злоякісного утворення товстого кишківника, вмирає кожен шостий хворий. Лише у 2020 році смертність від нього перевищила понад 10 млн осіб у світі

Вважається, що близько 90% випадків цього небезпечного виду раку можна уникнути, оскільки він є наслідком неправильного способу життя, передусім харчування. Калорійна їжа, наявність жирних продуктів, зловживання алкоголем — все це підвищує схильність до цього виду онкології. Також факторами ризику є малорухливий спосіб життя, запори, ожиріння чи діабет.

Тим часом лікарі зазначають, що лише одне обстеження допомогло б виявити хворобу на ранній стадії. Але пацієнти неохоче погоджуються проходження колоноскопії. Адже вона дозволяє вчасно виявити поліпи, з яких починається переважна більшість випадків раку кишківника.

Доктор медичних наук Адам Пшибилковський вважає, що рак кишківника є своєрідною чумою, майже епідемією. І радить протистояти їй.

— Дієта, багата на рослини, знижує ризик розвитку раку кишківника. Таку ж дію має кава. Корисно й підвищене споживання кальцію та магнію, а також використання нестероїдних протизапальних препаратів, схожих на аспірин. Вони можуть захистити від цієї хвороби, — поділився лікар в інтерв’ю порталу Medycyna Praktyczna.

Також експерт порадив регулярно проходити колоноскопію, особливо після 50 років. І тоді колоректальний рак можна буде перемогти.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама