Проживання у загазованих районах підвищує ризик розвитку небезпечних видів раку: дослідження

Проживання у загазованих районах підвищує ризик розвитку небезпечних видів раку: дослідження

Вчені Гарвардського університету у Бостоні (США) довели: дихати забрудненим повітрям не лише неприємно, а й небезпечно.

Експерти проаналізували медичні карти людей від 65 років. Вони досліджували зв’язок між впливом двох типів забруднювачів повітря – PM2,5 та діоксиду азоту (NO2) — та розвитком декількох видів раку, включаючи рак передміхурової залози, молочної залози, колоректальний рак та рак ендометрій.

Щоб оцінити дані щодо впливу забруднювальних речовин за 10 років, що передували постановці діагнозу раку, дослідники перевірили поштові індекси місць проживання добровольців.

Виявилося, що хронічний вплив твердих частинок PM2,5 та діоксиду азоту збільшує ризик розвитку колоректального раку та раку передміхурової залози. Однак у зв’язку з цим не було раку ендометрія.

При раку молочної залози був відзначений зв’язок з впливом NO2, але взаємозв’язок між впливом PM2,5 та ризиком цього раку не був ясним. Можливо, це пов’язано з тим, що PM2,5 мають різний хімічний склад, оскільки є сумішшю твердих частинок і крапель, припускають вчені.

Цікаво, що взаємозв’язок між збільшенням концентрації PM2,5 та ризиком раку молочної залози був очевидний у регіонах, де ці забруднювачі в цілому були нижчими за норму.

У районах, де рівні PM2,5 та NO2 були низькими щодо стандартів ВООЗ, спостерігався зв’язок між концентрацією цих забруднювачів та ризиком розвитку усіх чотирьох видів раку, включаючи рак ендометрія. На думку дослідників, це може вказувати на те, що збільшення концентрації цих забруднювачів повітря призводить до дуже великої кількості випадків захворювання на рак щорічно.

Аналіз також показав, що зв’язок між впливом NO2 та ризиком усіх чотирьох видів раку був найсильнішим у людей з вищим середнім індексом маси тіла (ІМТ).

Результати дослідження опубліковані в журналі Enviromental Epidemiology («Екологічна епідеміологія»).

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама