Приймання протизаплідних пігулок збільшує у жінок ризик розвитку інсульту та інфаркту у 1,6 разу

Приймання протизаплідних пігулок збільшує у жінок ризик розвитку інсульту та інфаркту у 1,6 разу

Протизаплідні пігулки, або оральні контрацептиви, допомагають запобігти появі небажаної вагітності або нормалізувати менструальний цикл. Однак, крім цього, вони мають побічні ефекти, такі як поява головного болю, зміна ваги, настрою і навіть гормонального балансу.

Нейробіологи з Лозаннського університету (Швейцарія) провели експеримент за участю 179 жінок віком від 18 до 50 років, щоб зрозуміти, які можливі побічні дії викликає прийняття протизаплідних препаратів. 12 учасниць (6,7%) використовували комбіновані оральні контрацептиви (в результаті комбінації синтетичної версії естрогену та прогестерону, двох жіночих статевих гормонів). 57 жінок (31,8%) приймали оральні контрацептиви.

Як показали результати, наймолодші учасниці дослідження страждали від гіперліпідемії, тобто у них спостерігалося збільшення одного або декількох жирів у крові, та вони були схильні до ішемічного інсульту.

«У цих пацієнтів був інтра- та екстракраніальний стеноз, тобто патологічне звуження просвіту судин. А механізми, пов’язані з інсультом, були частішими серед цієї групи жінок, ніж серед інших», — пишуть експерти у статті, опублікованій у виданні European Stroke Journal (Європейський журнал інсульту).

Також дослідження показало, що жінки, які припинили приймати оральні контрацептиви, були значно менше схильні до ризику ішемічних рецидивів протягом наступного року. Виняток становили пацієнтки, що палять.

— Відомо, що контрацептиви підвищують ризик розвитку венозної тромбоемболії. Крім того, оральні контрацептиви провокують появу ішемічного інсульту та субарахноїдального крововиливу. Аналіз показав, що ті пацієнтки, які приймали системні гормональні контрацептиви, були схильні до ішемічного інсульту та інфаркту міокарда в 1,6 раза більше, ніж інші. При цьому ризик збільшувався за вищих доз естрогену, — наголошують лікарі.

Проведені дослідження не лише допоможуть запобігти появі першого інсульту у молодих жінок, а й не допустити його рецидиву.

Як і з будь-яким медичним рішенням, прийняття протизаплідних таблеток потребує обговорення з лікарем, щоб врахувати індивідуальні фактори здоров’я та потреби жінки. Кожен організм унікальний, і те, що підходить одній жінці, може не підійти до іншої.

Реклама
Ущелина хребта діагностується у кожного десятого
Тиждень Spina Bifida у Великобританії був присвяче...
Знайдено ферменти для отримання універсальної групи крові
Простий метод переливання крові з однієї групи в і...
Реклама
Лікування бронхіту без антибіотиків
Як вилікувати бронхіт без антибіотиківПоширені пит...
Антибіотики при бронхіті
Антибіотик при бронхіті — дієвий спосіб активної д...
Реклама
Експерти пояснили, в яких випадках чайна заварка може містити небезпечні мікроби
Деякі люди іноді не чекають, поки вода для чаю зак...
Вчені ідентифікували рецептори, які назавжди відіб'ють потяг до алкоголю
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я...
Реклама