Приймання снодійних може викликати у людей похилого віку запаморочення і сповільненість рухів: лікар

Приймання снодійних може викликати у людей похилого віку запаморочення і сповільненість рухів: лікар

Безсоння стає бичем XXI століття. Згідно з останнім звітом STADA, 78% європейців страждають від порушення сну. Це змушує багатьох приймати снодійні препарати, найпопулярнішими з яких є бензодіазепіни. Вони відрізняються швидкою дією, але мають побічні ефекти. Тому їх радять приймати не більш як місяць. В іншому випадку вони можуть викликати звикання.

— Дослідження показують, що понад 10% людей похилого віку приймають снодійні з групи бензодіазепінів. До неї входять золпідем, зопіклон та залеплон та інші. Молоді люди та люди середнього віку також перебувають у групі ризику, — попереджає професор Адам Віхняк.

Крім ризику звикання, прийняття бензодіазепінів пов’язаний із побічними ефектами. Серед них — погіршення психомоторних показників протягом дня, когнітивні розлади, ризик падінь. Останній небезпечний переломом шийки стегна. Адже знерухомлення на тривалий час може призвести до небезпечних для життя ускладнень.

Експерт зазначає, що снодійне не є ефективним методом лікування хронічних проблем зі сном, особливо у людей похилого віку. Адже вони ці препарати метаболізуються набагато повільніше і тому довше діють. Чим більше ліків приймає літня людина, тим більше побічні ефекти. Снодійні також можуть викликати запаморочення та сповільненість рухів.

— Снодійне, сповільнюючи фізіологічні реакції, не лише посилює запаморочення, а й погіршує дихальну функцію. Це проявляється гучнішим хропінням і паузами в диханні під час сну, які називають апное уві сні, — каже професор Віхняк, передає Radio ZET.

Експерт радить після місячного застосування бензодіазепінів перейти на переривчасте лікування. Бажано використовувати препарат зі слабким ефектом та в мінімально можливій дозі, наприклад, двічі на тиждень.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама