Психолог пояснив, яку звичку треба змінити, щоб схуднути

Дата створення: 27 Січня 2022
Дата оновлення: 21 Квітня 2023
Психолог пояснив, яку звичку треба змінити, щоб схуднути

Те, як ми думаємо про їжу, може сильно вплинути на відчуття ситості

Якщо ви стежите за своєю вагою, але при цьому мрієте про ситну страву, читання в меню назв здорових страв, що супроводжуються такими епітетами, як «легкий», «корисний» та ін., навряд чи викличуть у вас приємні асоціації, попереджає британський психолог, автор книги «Ефект очікування» Девід Робсон.

Те, як ми думаємо про їжу, впливає на відчуття ситості задовго до закінчення трапези. А завдяки зв’язку між мозком та тілом воно може формувати наші гормональні реакції та проходження їжі через кишківник. В результаті наші очікування щодо їжі можуть визначити, чи будемо ми незабаром після обіду відчувати сильні муки голоду і зможемо відмовитися від перекушування протягом дня.

Експерт запевняє, що через цю невідповідність бажаного та отримуваного харчування, дієта часто буває такою болісною та малоефективною. Дієтичний раціон асоціюється з сильним почуттям голоду, і мимоволі людина починає відчувати його.

— Поблажливе ставлення до їжі може стати найкращим способом контролю за своєю вагою, — каже Девід Робсон, цитує NewSletters.

І пропонує думати про здорові страви, як про «ароматні та смачні». Це дозволить обдурити мозок, а значить й шлунок та зрештою призвести до бажаного схуднення.

Читайте також: На капустяній дієті можна схуднути до 6 кг за тиждень

Avatar photo
Автор: Галина Дегтярьова
Журналіст
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама