Психолог вирахував найсумніший день цього року

Дата створення: 04 Січня 2022
Дата оновлення: 14 Квітня 2023
Психолог вирахував найсумніший день цього року

«Блакитний понеділок» припадає на 17 січня

Формула смутку

Британський психолог Кліфф Арнолл у 2004 році математично розрахував найсумніший день у році. У своїй формулі він врахував усі фактори, від метеорологічних до психологічних. І вийшло, що на третій-четвертий понеділок січня є найдепресивнішим днем, який психолог назвав «блакитним» (Blue Monday).

Арналл пояснює феномен «блакитного понеділка» тим, що після низки зимових свят настає час повернутися до звичного робочого ритму, що у багатьох викликає депресію. Причин тому кілька. По-перше, вони розуміють, що не зможуть виконати цілі, поставлені собі у новорічну ніч. По-друге, пригнічує фінансове становище, що значно похитнулося після тривалого святкування та покупки подарунків. Тим більше, що на це часом витрачаються кредитні кошти, які треба повернути. І, нарешті, для цього періоду характерні короткі світлові дні. Все це і викликає пригнічений стан.

У різні роки «блакитний понеділок» випадав різні дні. В цьому очікується 17 січня. Однак це зовсім не означає, що саме цей день, а не будь-який інший, стане найсумнішим.

Правила успіху

На думку фахівців, методи, які використав Арнолл для розрахунку формули «блакитного понеділка», не мають наукової основи та дуже ненадійні. А його теорія значно зменшує проблеми депресії, яка є серйозним захворюванням, а не недугою одного дня. Але тим, хто надто вразливий, психологи радять дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть їм безболісно пережити «блакитний понеділок».

Заздалегідь складіть план. Це допоможе контролювати всі справи та не допустити перевтоми.

Не беріться за складні завдання. Обмежтеся звичними справами, які не займуть багато часу.

Побалуйте себе шоколадом. Він містить гормон щастя серотонін, який дарує позитивні емоції та допомагає уникнути депресії.

Прогуляйтеся. Ендорфіни, що виділяються під час руху, покращать самопочуття.

Avatar photo
Автор: Ольга Поліщук
Фармацевт
загальна фармація
Національний медичний університет імені О. О. Богомольця, фармацевтичний факультет Національний університет охорони здоров’я України ім. П.Л. Шупика, загальна фармація
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама