Псоріаз підвищує ризик розвитку серцевого нападу на 60% та інсульту — на 40%

Псоріаз підвищує ризик розвитку серцевого нападу на 60% та інсульту — на 40%

Псоріатичний артрит та псоріаз підвищують ймовірність серцево-судинних захворювань. Такі хворі майже на 60% більше схильні отримати серцевий напад і на 40% інсульт, ніж решта. Експерти пояснюють це тим, що псоріатична хвороба підвищує можливість високого кров’яного тиску, холестерину, а також появи ожиріння. Також наявність цих захворювань може спричинити ускладнення у вигляді хронічних недуг.

Діабет

Псоріатична хвороба також підвищує ймовірність розвитку діабету ІІ типу на 30%. Провиною всьому хронічне запалення, які можуть призвести до розвитку резистентності до інсуліну, що є ранньою ознакою діабету.

Захворювання очей

При псоріазі нерідко розвивається увеїт рідкісний тип запалення очей. Він може з’явитися раптово в одному чи обох очах. Його симптоми включають помутніння зору, почервоніння, світлочутливість, мушки в очах та біль.

Депресія

Псоріатична хвороба також підвищує ймовірність виникнення проблем із настроєм, таких як депресія. Чому? Високі рівні цитокінів, білків у крові, які спричиняють запалення при псоріатичному захворюванні, також спостерігаються при депресії.

Запальні захворювання кишківника 

Псоріатичне захворювання підвищує ризик розвитку запальних захворювань кишківника (ВЗК), таких як хвороба Крона або виразковий коліт. Обидва є можливими ускладненнями псоріатичної хвороби.

Чому? Хвороба Крона та псоріатична хвороба можуть бути викликані одними й тими ж зміненими генами. Запалення бере участь в обох захворюваннях. Кишкові бактерії можуть спричинити запалення в кишківнику та інших частинах тіла одночасно, включаючи суглоби.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама