Психолог назвав критичний вік для подружніх стосунків

Психолог назвав критичний вік для подружніх стосунків

Так званий синдром сьомого року вдається витримати не всім

— Коли ви вперше закохалися, психологічно вам потрібно було щось важливе у вашому житті — втеча від батьків, стабільність чи дитина, відчуття ваги чи турботи. Інша людина надала це. Несвідомо ви уклали з ним угоду, — пояснює популярний психолог Роберт Тайббі.

Перші кілька років присвячені будівництву спільного життя та розв’язанню побутових питань. Проте через сім років тривога закрадається у життя одного партнера чи обох. Рутина більше не рятує.

— Ви застрягли у коробці життя, яку самі створили. І те, що найбільше подобалося в іншій людині, тепер зводить з розуму. Подружжя починає сваритися або віддалятися один від одного. Основне посилання таке: «Я тікаю звідси та починаю все наново», — продовжує експерт.

Одні, щоб уникнути сімейних скандалів, присвячують себе роботі, інші — дітям. Такий шлях може спрацьовувати ще вісім років, поки діти не виростуть або не буде досягнута кар’єрна стеля. А потім тривога знову дається взнаки. Чому ці тривожні емоції починають резонувати через сім-вісім років?

Згідно з дослідженнями, кожна стадія стосунків має сім років стабільності. За нею йдуть два-три роки тривоги, перш ніж настає наступний період життя. Чи можна пережити синдром сьомого року?

— Поновіть угоду про взаємини. Вирішіть, що кожному з вас потрібно змінити — менше занепокоєння і більше за командну роботу. І якщо ви не знаєте, як поговорити про це зі своїм партнером, подумайте про те, щоб звернутися до терапевта, — радить Роберт Тайббі, цитує портал Medonet.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама