Психолог назвав критичний вік для подружніх стосунків

Так званий синдром сьомого року вдається витримати не всім
— Коли ви вперше закохалися, психологічно вам потрібно було щось важливе у вашому житті — втеча від батьків, стабільність чи дитина, відчуття ваги чи турботи. Інша людина надала це. Несвідомо ви уклали з ним угоду, — пояснює популярний психолог Роберт Тайббі.
Перші кілька років присвячені будівництву спільного життя та розв’язанню побутових питань. Проте через сім років тривога закрадається у життя одного партнера чи обох. Рутина більше не рятує.
— Ви застрягли у коробці життя, яку самі створили. І те, що найбільше подобалося в іншій людині, тепер зводить з розуму. Подружжя починає сваритися або віддалятися один від одного. Основне посилання таке: «Я тікаю звідси та починаю все наново», — продовжує експерт.
Одні, щоб уникнути сімейних скандалів, присвячують себе роботі, інші — дітям. Такий шлях може спрацьовувати ще вісім років, поки діти не виростуть або не буде досягнута кар’єрна стеля. А потім тривога знову дається взнаки. Чому ці тривожні емоції починають резонувати через сім-вісім років?
Згідно з дослідженнями, кожна стадія стосунків має сім років стабільності. За нею йдуть два-три роки тривоги, перш ніж настає наступний період життя. Чи можна пережити синдром сьомого року?
— Поновіть угоду про взаємини. Вирішіть, що кожному з вас потрібно змінити — менше занепокоєння і більше за командну роботу. І якщо ви не знаєте, як поговорити про це зі своїм партнером, подумайте про те, щоб звернутися до терапевта, — радить Роберт Тайббі, цитує портал Medonet.