Рак молочної залози: метастази утворюються вночі, під час сну

Дата створення: 30 Червня 2022
Дата оновлення: 20 Квітня 2023
Рак молочної залози: метастази утворюються вночі, під час сну

У цей час імунна система менш активна і не здатна реагувати на зовнішні атаки

Життя по годинах

Довгий час вважалося, що пухлини постійно виділяють ракові клітини у кров. Але швейцарські вчені спростували це. Для проведення експерименту вони у 30 жінок з раком молочної залози та з метастазами взяли два аналізи крові: один — о 4 годині ранку, а інший — о 10 годині ранку.

Як виявилося, рівні клітини, що циркулюють у крові, були набагато вищими вночі, і більш агресивними. Ракові клітини, витягнуті під час сну, здатні викликати метастази, чого не можна сказати про отримані протягом дня. Злоякісні клітини активують гени, які сприяють проліферації клітин, або росту пухлини.

Це дослідження дає новий ключ до розуміння взаємозв’язку між раком і біологічним ритмом, внутрішнім годинником, який диктує періоди фізичної та розумової активності та відпочинку протягом 24 годин.

Небезпечний період

Біологічний цикл тісно пов’язаний з періодами дня та ночі. Його зміни пов’язані з багатьма захворюваннями, включаючи рак молочної залози, простати, товстої кишки, печінки, підшлункової залози або легень.

Той факт, що метастатичні клітини найактивніші вночі, не випадковий. Протягом дня ми більше зазнаємо впливу вірусів та бактерій. Саме тому частина імунної системи, яка контролює кровоносну систему, менш активна вночі, коли ми відпочиваємо. Це частково пояснює, чому напади лихоманки або астми, як правило, більш інтенсивні вночі.

Рак має свій добовий годинник. Згідно з дослідженнями, саме вночі ракові клітини залишають тканини та надходять у кровотік.

Дослідники відзначають, що існують методи лікування раку, які ще менш ефективні у другій половині дня. І хочуть знайти методи, що дозволять імунною системою боротися з пухлинами, коли вона менш активна.

Читайте також: Ранні пробудження вказують на проблеми з товстим кишківником

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама