Рак підвищує ризик самогубства на 85%

Рак підвищує ризик самогубства на 85%

Діагноз «рак» викликає у пацієнтів спектр емоцій, від гніву до безпорадності. А початкова мотивація боротьби з хворобою швидко змінюється виснаженням, втомою. Це може призвести до суїцидальних думок, особливо у молодих людей.

Вчені Польської ліги боротьби з раком проаналізували дані 1,5 млн пацієнтів віком від 15 років, у яких у 2009–2019 роках було діагностовано первинний злоякісний рак. За цей час було зареєстровано 830 смертей суїцидальних хворих віком від 15 до 39 років.

— Ми виявили, що молоді чоловіки у віці 15–39 років після того, як їм було поставлено діагноз раку яєчок, були ризиковані самогубством у 2,5 раза частіше, ніж їхні здорові ровесники, — пояснює доктор Національного інституту онкології у Варшаві Ірміна Міхалек.

Також аналізувалися група, до якої увійшли 400 000 літніх пацієнтів віком від 75 років. Серед них ризик суїциду був 1,7 разів вищим лише у чоловіків, особливо у кого була діагностована лімфома. При цьому у жінок цього віці не спостерігалося суїцидальних нахилів після виявлення онкологічних захворювань.

Подібні дослідження вже проводилися в інших країнах: вони показали, що ризик накласти на себе руки в онкологічних хворих зростає до 85%.

— Особливо високий ризик суїциду у пацієнтів з найгіршим прогнозом одужання. Він збільшується вчетверо. І чим занедбане захворювання, тим вище ризик суїциду, — попереджає експерт, передає Radio ZET.

Реклама
З 1970 року вдвічі подвоїлася кількість народжених близнюків
За даними Бази даних метаболомів людини (HMBD), з ...
Як нервові клітини реагують на тепло
Знання того, як клітини виявляють температуру та д...
Реклама
Ліки від ГРВІ
Ліки при легких ГРВІ Лікарські препарати при тяжки...
ГРВІ у дітей
Поширеність респіраторних вірусівПричини частих ГР...
Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама