Рак шийки матки виліковний на 99,9%

Дата створення: 13 Вересня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Рак шийки матки виліковний на 99,9%

Онкологи з Європейського центру здоров’я Отвоцька (Польща) вважають, що такого результату можна досягти у разі преінвазивного раку шийки матки, який було виявлено на ранніх стадіях огляду

За даними Всесвітньої Організації Здоров’я (ВООЗ), рак шийки матки залишається найпоширенішим видом раку у жінок. Лише у 2020 році від нього померло близько 342 000 жінок, при цьому нових випадків захворювання було діагностовано вдвічі більше — близько 604 000.

Фахівці наголошують, що профілактичні огляди у гінеколога дозволяють вчасно виявити це захворювання. Рак шийки матки прогресує залежно від клініки, що погіршує прогноз одужання. Тому так важливо діагностувати його на ранній стадії. Тільки у цьому випадку його вдається вилікувати на 99,9%.

— Рак шийки матки часто розвивається безсимптомно. Найчастіше його діагностують випадково під час гінекологічного огляду. Це пов’язано з недбалістю та відсутністю систематичних відвідувань гінеколога. У разі раку шийки матки час відіграє важливу роль. Чим раніше будуть помічені перші симптоми, що свідчать про те, що в шийці матки може розвинутись рак, тим більше шансів, що вдасться його повністю подолати, — наголошує доктор медичних наук, гінеколог Ева Суринт, передає Zwrotnikraka.pl.

Читайте також: Рак простати у жінок

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама