Ранкові тренування знижують ризик розвитку інсульту на 35%: дослідження

Ранкові тренування знижують ризик розвитку інсульту на 35%: дослідження

За статистикою, щороку від серцево-судинних захворювань помирають понад 17,9 млн жителів у світі. Не допустити цього допоможуть фізичні вправи, які покращують здоров’я серця та стан судин. Однак для цього необхідно проводити тренування у певний час доби, вважають фахівці Медичного центру Лейденського університету (Нідерланди).

Вони провели дослідження за участю 86 657 осіб віком від 42 до 78 років, які не мали серцево-судинних захворювань. 58% респондентів складали жінки.

Протягом восьми років спостереження у 2911 учасників розвинулася ішемічна хвороба серця (ІХС), а 796 осіб мали інсульт. Найнижчий рівень серцевих захворювань та інсульту був зафіксований у людей, які тренувалися з 8 до 11 години ранку. Дослідники розділили їх на групи залежно від часу фізичної активності: одні з них займалися рано-вранці, а інші — пізно вранці.

Як виявилося, ті учасники, які були активними вранці, на 11% рідше були схильні до розвитку ІХС. У тих, хто займався пізніше, ішемічна хвороба серця діагностувалася на 16% менше. Щобільше, вони мали ризик розвитку інсульту на 17% менше у порівнянні з тими, хто займався раніше чи пізніше.

Аналогічні результати спостерігалися й у жінок. Ті, хто волів тренуватися рано-вранці, були на 22% менше схильні до ІХС, а ті, хто займався пізно вранці, — на 24%. При цьому у них ризик інсульту знижувався на 35% у порівнянні з тими, хто займався спортом в інший час.

Ці результати вказують на те, що час занять спортом може значно впливати на здоров’я серця і судин як у чоловіків, так і у жінок. Тренування рано-вранці пов’язане з меншим ризиком розвитку ішемічної хвороби серця (ІХС) та інсульту, ніж тренування в інший час. Ймовірно, це пов’язано з відмінностями у фізіологічних реакціях на фізичну активність залежно від часу доби, а також можливим впливом режиму дня на інші фактори ризику, такі як харчові звички та рівень стресу.

Реклама
Камера-таблетка для виявлення раку товстої кишки
Управління санітарного нагляду за якістю харчових ...
У США ліквідували мережі з поширенню наркотиків, які можуть спричинити сексуальну агресію на побаченнях
Підставка для напоїв з детекторною смужкою дозволи...
Реклама
Бактеріальний синусит
Бактеріальний синусит — симптоми, причини та факто...
Хронічний гастрит
Класифікація хронічного гастриту за формами, видам...
Реклама
Кожен четвертий хворий на цукровий діабет страждає на серцеву недостатність: вчені
Цукровий діабет є хронічним захворюванням, що хара...
Вчені сказали, чи треба спати вісім годин на добу після 40 років
Ідея про те, що дорослій людині потрібно спати віс...
Реклама