Ранні пробудження можуть викликати гормональні порушення та появу зайвої ваги

Ранні пробудження можуть викликати гормональні порушення та появу зайвої ваги

Недостатній або нерегулярний сон може спричинити порушення добового циклу

— Десять років тому дорослі та діти спали більше, ніж зараз. Недостатній сон викликає захоплення у суспільстві. Адже він відіграє важливу роль у нейроендокринній функції та метаболізмі глюкози, — зазначають вчені Рейчел Лепроулт та Єва Ван Каутер, цитує портал Poradnik Zdrowie.

Як відомо, дефіцит сну викликає підвищений апетит, зниження енергії, що може спричинити появу зайвої ваги та ожиріння. Однак, крім цього, дуже ранні пробудження можуть викликати гормональні зміни, особливо у людей, які працюють позмінно.

Річ у тому, що гормони контролюються організмом у добовому ритмі. Порушення його спричиняє порушення секреції гіпофізарних гонадотропінів, кортизолу та пролактину, які відповідають за функціонування яєчників та яєчок.

У природному ритмі між 6 і 8 години ранку спостерігається сплеск кортизолу, завдяки якому ми з новими силами вступаємо в день. Підйом раніше 6 години ранку порушує добовий ритм, що призводить до порушень секреції цього гормону.

Це призводить до погіршення настрою, появи ожиріння, порушення менструального циклу у жінок та труднощі з зачаттям. Вплив цієї секреції гонадотропін впливає на зростання фолікулів у яєчниках.

Ці фолікули також виробляють естрогени, знижений рівень яких теж викликає зниження енергії або труднощі з концентрацією уваги. А дисбаланс між прогестероном та естрогенами може стати причиною дратівливості та набряклості в організмі.

Реклама
Ін`єкційна косметологія та пластика: чому виникають набряки та як їх зменшити
Бажання покращити або дещо змінити зовнішність сьо...
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Зима відступила, і щодня ми відчуваємо подих весни...
Реклама
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Постійний стрес є результатом нестабільної ситуаці...
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Діагностика зору – це комплексне дослідження, що д...
Реклама
Люксоптика
«Люксоптика» надає благодійну допомогу ліками на 1...
Користь та шкода глютену
Якщо ви довго шукали науково обґрунтовану інформац...
Реклама