Ранній підйом загрожує «жайворонкам» абдомінальним ожирінням: дієтолог

Ранні пташки рано лягають спати ввечері та рано встають вранці, відпочившими та енергійними. Але якщо вони порушують цей ритм, можливі проблеми
За хронотипом люди діляться на три типи.
«Жайворонки». До них належать люди, які рано лягають спати та рано встають вранці.
«Сови». Активність таких людей збільшується ввечері. На відміну від «жайворонків», вони вважають за краще вранці довго спати.
«Голуби». До цього змішаного типу відносяться люди, які добре почуваються як при пробудженні рано вранці, так і пізніше.
Раніше вважалося, що «сови» через нічний образ схильні до надмірної ваги та ожиріння, а також розвитку метаболічних захворювань, таких як діабет. «Жайворонки», які рухливіші, ніж «сови», швидше спалюють енергію і залишаються стрункими.
Однак нове дослідження показало, що «жайворонки», які не висипаються, більш сприйнятливі до появи зайвої ваги. Такого висновку вчені дійшли в результаті аналізу даних 390 здорових людей віком 22–35 років. Короткий або фрагментарний сон ініціює реакції в гіпоталамо-гіпофізарній осі, що пов’язано з підвищенням артеріального тиску та концентрацією гормону стресу, кортизолу, а також порушенням метаболізму глюкози та процесів відкладення жиру, особливо на животі.
Ризики абдомінального ожиріння у «жайворонків»
- Тривалість сну менш як 6 годин
- ефективність сну нижче 85%;
- неможливість заснути понад 60 хвилин.
— Щоб уникнути абдомінального ожиріння, «жайворонкам» треба спати не менше 6 годин на добу. Постарайтеся ввечері не перевтомлюватись та заспокоїтися, а також провітрити спальню. Все це допоможе швидше заснути, – радить професор-дієтолог Єва Стаховська, цитує портал Poradnik Zdrowie.
Читайте також: Сон між 22 і 23 годинами корисний для серця: дослідження