Рання сивина у чоловіків вказує на хвороби судин та серця

Дата створення: 23 Вересня 2022
Дата оновлення: 19 Квітня 2023
Рання сивина у чоловіків вказує на хвороби судин та серця

Згідно з дослідженням вчених Каїрського університету (Єгипет), сивина у чоловіків є показником біологічного старіння незалежно від віку, в якому вона з’являється. Тому сиве волосся вважається показником серцево-судинного здоров’я

Фахівці оцінили схильність до ішемічної хвороби серця (ІХС) у 545 чоловіків. Всі вони в залежності від сивини були поділені на п’ять груп, починаючи від темного волосся і закінчуючи сивими. Потім експерти оцінили інші фактори ризику, такі як високий кров’яний тиск, діабет, генетична схильність до серцевих захворювань, куріння, аномальна концентрація ліпідів у крові.

Як показали результати, третя стадія сивини, коли половина волосся була сивою, була пов’язана з вищим ризиком розвитку ішемічної хвороби серця, незалежно від віку та інших факторів ризику. Тому сивина може бути показником ІХС за відсутності інших симптомів.

Атеросклероз і сивина також пов’язані з аналогічними процесами, такими як окислювальний стрес, хронічне запалення, гормональні зміни, зміни ДНК та старіння клітин. Ризик цих захворювань, атеросклерозу та ІХС, зростає з віком. Але сивина може бути тим симптомом, який можна одразу побачити.

Читайте також: Чоловіки на лікування мігрені витрачають більше грошей, ніж жінки: дослідження

medpravda
Автор: Редакція Медправда
Детальніше
Реклама
Алергія весною: як впоратися зі свербежем та сльозотечею
Як позбутися стресу ефективно та безпечно
Діагностика зору: чому потрібно регулярно проходити обстеження
Реклама
Люксоптика
Користь та шкода глютену
Сухість при менопаузі
Реклама
Пробіотики та COVID-19
Мелатонін та COVID-19
Кому потрібен іригатор
Реклама